Print

Далівці зустрілися з молодою письменницею

 

Студенти-філологи СНУ ім. В. Даля зустрілися у науковій бібліотеці університету з молодою українською письменницею Євгенією Сенік, авторкою кількох книжок («Przepraszam, навчи мене мовчати», «Письмовий стіл», «Країна У, або Казки чужим дітям»). 

Євгенія Сенік

Євгенія народилася у 1986 року в Луганську, там же здобула вищу освіту в Луганському національному університеті імені Тараса Шевченка (українська мова і література, англійська мова та зарубіжна література). Незважаючи на свій молодий вік, письменниця має дуже насичену і цікаву біографію, з  якою можна ознайомитися на її сайті. Вона не обмежується створенням текстів — вона любить читати, має досвід педагогічної діяльності, багато подорожує, є незалежною дослідницею в галузі юдаїки, учасницею програм та літніх шкіл з історії та гебраїстики. Кілька разів їздила в зону АТО. Війна, втрата дому й контакту з близькими людьми значно позначились на її світосприйнятті. Ці теми відображені у поезії та есеїстиці авторки. 

Євгенія Сенік презентувала дві свої книжки — «Письмовий стіл» і «Країна У, або Казки чужим дітям».

Збірка короткої прози «Письмовий стіл», створена на основі есеїв, що вийшла у 2015 році у виданні соціально-культурного характеру «Просто Неба», спрямованому на допомогу безпритульним людям.

Автобіографічна «Країна У, або Казки чужим дітям» Євгенії Сенік торкається актуальної теми осмислення української трудової еміґрації. Промовиста назва твору певною мірою відкриває читачам сюжетну лінію. У 63 умовних мініновелах розповідається про заробітчанство, побачене очима молодої дівчини, яка працює в Німеччині нянею дошкільняти, залишивши вдома власну дитину. Ці короткі розповіді влучно доповнено чорно-білими фотоілюстраціями.

На згадку про зустріч бібліотека отримала книжку з авторськими побажаннями.