Print

Далівців навчили мистецтву розпису писанок

 

 Народний майстер Луганщини, доцент кафедри англійської мови  Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля Інна Форостюк провела для студентів майстер-клас з розпису пасхальних яєць.

Організатором заходу виступили кафедри англійської мови і політології та міжнародних відносин Далівського університету у рамках  роботи навчально-виховного центру вишу «Україна і світ». Вчитися розписувати святкові яйця прийшли студенти трьох структурних підрозділів СНУ ім. В. Даля – інститутів економіки і фінансів, прикладної механіки і матеріалознавства, а також Навчально-наукового інституту праці та соціальних технологій.

На початку майстер-класу далівці виступили з доповідями англійською мовою та показали відеопрезентації про традиції та звичаї весняних свят у декількох країнах світу – Намібії, Узбекистані, Зімбабве та Україні. Інна Форостюк розповіла про значення символів, що використовуються для декорування писанок,  та декілька різновидів техніки оформлення пасхальних яєць. Потім під керівництвом Народного майстра Луганщини студенти приступили до роботи. Інна Форостюк запропонувала їм  нескладну для новачків техніку: далівці розкреслювали олівцем яйця, покривали візерунки воском, вимочували писанки в банках з фарбами та стирали віск над полум’ям свічки.

Нагадаємо, що Інна Форостюк проводить майстер-класи з писанкарства у різних навчальних закладах, веде активну просвітницьку діяльність та досліджує вплив народного мистецтва на розвиток творчого потенціалу молоді. Вона є членом Луганського обласного клубу народної творчості «Лівша». В особистій колекції майстрині – декілька десятків писанок, розписаних за традиціями різних народів.

Підготувала: Наталія Осичнюк