Далівцям розповіли як попередити стрес на робочому місці

Всесвітній день охорони праці Східноукраїнський національний університет імені Володимира Даля відзначив низкою заходів з метою запобігати нещасним випадкам і захворюванням на робочому місці. За рекомендацією Міжнародної організації праці вони відбувалися під девізом «Стрес на робочому місці: колективний виклик».

Оскільки стресовий вплив у багатьох випадках стає причинами виникнення небезпечних ситуацій, аварій і нещасних випадків на виробництві, у СНУ ім. В Даля було проведено зустрічі і бесіди із трудовим колективом на тему «Стрес на робочому місці: колективний виклик». Далівцям розповіли як сформувати культуру управління стресом на робочому місці, чи потрібно боротися з ним, як мінімізувати його вплив, як створити сприятливі умови праці на робочому місці тощо.

Також були проведені кураторські години зі студентами, спрямовані на розв’язання причин виникнення стресів на роботі та їх запобігання. Працівники відділу охорони праці оновили куточки, стенди та наповнили їх новим матеріалом на тему стресу.

Серед студентів був проведений конкурс плакатів та стінгазет на тему «Стрес на робочому місці: колективний виклик». З них були визначені найкращі роботи  та нагороджені переможці конкурсу.

До Дня охорони праці Сєвєродонецькою міською радою було проведено конференцію, де співробітники університету взяли участь і були відзначені грамотами,  а Сєвєродонецький хіміко-механічний технікум СНУ ім. В.Даля провів серед студентів пожежні тренування.

Слід зазначити, що Міжнародна організація здоров’я відносить стрес до основних хвороб, небезпечних для здоров'я людини у XXI  столітті. Проблема стресу існує в багатьох країнах. За інформацією страхової компанії St.Paul Fire and Marine Insurance Co,  проблеми на роботі викликають захворювання частіше, ніж будь-які інші стресові фактори, такі як фінансові або сімейні проблеми.