День психолога в Далівському університеті відзначили проведенням майстер-класів

До Дня психолога в Східноукраїнському національному університеті імені Володимира Даля відбувся ІІ Всеукраїнський семінар «Теорія і практика психологічної допомоги: сучасні виміри». Організатором заходу виступила кафедра соціальної та практичної психології Інституту філософії та психології СНУ ім. В. Даля, яку очолює ініціатор проведення семінару професор Наталія Завацька.

«Ми живемо у світі, де дуже важливими стали інформаційні та нанотехнології, а також інші серйозні породження технічного прогресу, – зазначила у вступному слові директор Інституту філософії та психології Далівського університету доктор філософських наук, професор Вікторія Суханцева. – Однак, незважаючи на це, проблеми людини все ще дуже актуальні. Нам всім зараз необхідний один-єдиний препарат – ліки людяності, і в цій справі психологію нічим замінити не можна. Якщо ця наука зникне, то історія людства, швидше за все, наблизиться до свого завершення».

У рамках роботи семінару було проведено близько 50 майстер-класів провідних психологів України та Росії, які відвідали понад 300 делегатів. У заході взяли участь практикуючі психологи та психологи-теоретики, дефектологи, реабілітологи, представники найбільших українських вишів і наукових установ, а також батьки дітей з обмеженими фізичними можливостями з громадської організації «Грань».

Майстер-класи, представлені на семінарі, розкривали актуальні проблеми сучасності і відрізнялися різноманіттям тематичної спрямованості: від причин невідповідної поведінки дитини і сценаріїв подружнього життя до проблем полімодальної супервізії (багатогранного професійного наставництва) в роботі практичного психолога та аналітичних технік в психологічному консультуванні. Одним з найбільш значущих та актуальних був майстер-клас відомого психотерапевта, президента Міжрегіональної організації сприяння розвитку символдрами, члена Європейської Асоціації Психотерапії Якова Обухова за темою  «Символдрама у роботі практичного психолога. Профілактика соматичних розладів».

За підсумками проведення семінару кращими майстрами були визнані доцент кафедри соціальної та практичної психології СНУ ім. В. Даля, доцент Міжнародного співтовариства сприяння розвитку символдрами, керівник Луганського відділення Української Спільноти Психотерапевтів, координатор семінару Ольга Мітічкіна, психолог, психотерапевт, психолог школи № 25 м. Луганська Ірина Чубова, кандидат медичних наук, психотерапевт Наталія Тищенко, доцент кафедри дефектології та психологічної корекції інституту педагогіки і психології ЛНУ ім. Т.Шевченка Наталія Хлопоніна, психолог, психотерапевт за методом символдрама Ксенія Ліщинська та лікар-психотерапевт, тренер, член Української Спільноти Психотерапевтів Людмила Щеголькова. Завершився семінар традиційним святковим концертом до Всеукраїнського дня психолога.