День сміху відзначили на філологічному факультеті

Студенти філологічного факультету Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля відсвяткували Міжнародний день сміху. Гаслом свята стала народна мудрість «Усмішка – бальзам для втомлених, сонячний промінчик для тих, хто впав духом, вона – найкращі ліки від неприємностей».

Студенти спеціальностей «Українська мова та література» групи ФФ-151 Олексій Семенченко, Ольга Пекарська, Михайло Нікітін, Карина Лаптєва, а також «Журналістика» і «Редагування та видавнича справа» груп СТ-151, 251 Анастасія Куліш, Богдан Шишкін, Вікторія Тарапура порадували глядачів майстерним виконанням як власних гуморесок, так і жартівливих творів видатних письменників. А найкращі виконавці – Олексій Семенченко, Ольга Пекарська, Анастасія Куліш, Богадан Шишкін – були відзначені почесними грамотами та солодкими призами.

Заступник декана філологічного факультету доцент Галина Бондаренко нагадала, що незважаючи на відсутність у календарі цього свята, його відзначають у всьому світі. Традиція жартувати і по-дружньому кепкувати один з одного поширилася в Європі ще з другої половини 16 століття, коли згідно з григоріанським календарем святкування Нового року було перенесено з 31 березня на 31 грудня. Люди за традицією продовжували вітати один одного 1 квітня, а прихильники нових традицій називали їх «квітневими дурнями». В Україні святкувати 1 квітня як День гумору почали з 18 століття й приурочили це свято до дня Марії Єгипетської. Жартували в цей день переважно дівчата, аби верховодити над майбутнім чоловіком. Жарти мали бути переважно добрими, оскільки вважалося, що найкращий жарт той, з якого найщиріше сміється та людина, над якою пожартували. Потім гідними продовжувачами цієї традиції стали українські письменники-гумористи О.Вишня, П. Глазовий, П. Гришко, Л. Подерв’янський, В. Хаїт, В.Чубенко та інші.

20160401smex_sait2