Для абітурієнтів у СХМТ відкрили двері майстерень і лабораторій

У Сєвєродонецькому хіміко-механічному технікумі Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля відбувся День відритих дверей, на якому  старшокласники та їх батьки отримали відповіді на питання зі вступу.

Заступник відповідального секретара відбіркової комісії Світлана Журавльова розповіла присутнім про запропоновані спеціальності, особливості цьогорічного вступу, можливості для майбутніх абітурієнтів.

Цього року перелік споріднених спеціальностей значно розширений. Приміром, до технікуму тепер можуть поступати продавці, а не тільки продавці-касири, як було раніше. Торкнулися такі зміни і інших спеціальностей.

Як відмітила Світлана Іллівна, до традиційних запитань додались нові. Так, було почуто багато побоювань відносно ситуації на Сході. Багато запитань стосувалися  отримання свідоцтва про базову або середню освіту, якщо дитина вчилася на окупованій території,  та можливості вступу до технікуму, якщо довелося закінчувати школу в Росії. Такі запитання, як зазначила секретар відбіркової комісії, потрібно вирішувати індивідуально, тому що у кожного своя ситуація.

Було озвучене ще одне побоювання дітей і батьків. Приміром, в Трьохізбенці через військові дії дітям не було надано підручники. Відповідно, рівень підготовки до вступного тестування не дуже високий. Батьки просять організувати для таких дітей місячні підготовчі курси. Такого в технікумі не було, але зважаючи на ситуацію, керівництво планує піти на зустріч і це зробити. Відповідну інформацію можна отримати на сайті СХМТ: shmt.ho.ua, або за телефонами (06452) 4-15-03, 4-24-66, 066-237-86-66, 093-211-74-06.

Крім того, ще перевагою навчання в СХМТ є те, що усім студентам надається місце у гуртожитку. В тому числі, на час вступних іспитів. Зараз в кімнатах гуртожитку триває ремонт  в рамках реалізації проекту технічної допомоги Європейського Союзу «Соціально-економічна адаптація тимчасово переміщених осіб у місті Сєвєродонецьк» в рамках програми «Відновлення функціонування евакуйованого з м. Луганськ до м. Сєвєродонецьк Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля». Вже змонтована нова система опалення і котельня, замінені вікна, є нові меблі. На черзі заміна електрики, косметичний ремонт, встановлення нових дверей і сантехніки.

Після бесіди гостей запросили на ознайомчу екскурсію по майстернях, кабінетах і лабораторіях. Екскурсоводами виступили студенти 3-го курсу технікуму – майбутні електроніки. Данил Лисоконь поступив в СХМТ після 9-го класу, бо, зізнається, побоювався здавати ЗНО. До того ж знав, що після закінчення технікуму можна поступати до СНУ ім. В. Даля на 3-й курс. Микита Гуренко свого часу прийшов в технікум на День відкритих дверей за компанію з другом і сам став студентом. Також передбачає поступати на 3-й курс університету. Відзначає, що в технікумі не тільки добре готують спеціалістів, але й добре викладають інші предмети. Приміром, англійську можна за бажанням довести до більш високого рівня. Як профспілковий активіст вважає культурне дозвілля в технікумі насиченим. Владислав Новожилов також профспілковий активіст. До того ж, президентський стипендіат – протягом півроку отримує по 960 гривень.

А випускники технікуму, у свою чергу, готуються стати студентами університету. Вони разом з випускниками шкіл прийдуть на День відкритих дверей, що відбудеться 21 травня в навчальному корпусі СНУ ім. В.Даля за адресою: м.Сєвєродонецьк, вул. Донецька, 43. Початок о 10:00.