Для іноземних студентів СНУ ім. В. Даля побудовано гуртожиток

У Східноукраїнському національному університеті імені Володимира Даля здано в експлуатацію новий гуртожиток. Він був збудований спеціально для іноземних студентів, які навчаються в університеті. Тут проживатимуть 150 чоловік. «Гуртожиток відповідає усім міжнародним стандартам, – відзначив проректор з науково-педагогічної роботи, міжнародних зв’язків та інформаційних технологій СНУ ім. В. Даля професор Валерій Дядичев. – Кімнати розраховані на одного чи двох мешканців. У кожній з них є всі зручності. У гуртожитку встановлено автономне опалювання. Зараз закінчуються роботи по підключенню кожного номера до мережі Internet». У цьому навчальному році кількість іноземних студентів у Далівському університеті збільшилася вдвічі та складає близько 340 чоловік. З них майже 150 – представники Далекого зарубіжжя: Китаю, Пакистану, Йорданії, Сирії, Іраку, Лівії тощо. Найпопулярніші серед них такі галузі, як комп’ютерні науки, будівництво, переклад. Іноземці спочатку поступають на підготовче відділення СНУ ім. В. Даля, де вивчають близько 10 дисциплін. Через рік, після складання екзаменів, вони отримують атестат. «Іноземні студенти вивчають як російську мову, так і українську, – розповів професор Валерій Дядичев. – Це тому, що українська мова – державна, а російська їм необхідна, щоб не відчувати дискомфорту у повсякденному побутовому житті. За кілька місяців вони добре розуміють та розмовляють на слов’янських мовах. Іноземці дуже швидко адаптуються». Кожного навчального року кількість іноземних студентів у Далівському університеті збільшується. Щоб надавати їм житло за міжнародними стандартами, планується будівництво ще одного гуртожитку.