Для поліпшення практичних навичок майбутнім журналістам в Луганській області проводяться майстер-класи

У Східноукраїнському національному університеті імені Володимира Даля для студентів факультету масових комунікацій у рамках проекту «Кроки до професійної журналістики» відбувся майстер-клас за темою «Онлайн-журналістика: регіональний аспект».

Про безпосередню дію в Луганську онлайн-журналістики, її різновиди, функції та структуру далівцям розповів журналіст, редактор газет, суспільно-політичний діяч Олексій Блюмінов.

Ведучий ознайомив учасників майстер-класу як з теорією, так і з практикою інтернет-журналістики. В огляді актуальних проблем і технологій онлайн-видань експертом були розкриті специфіка, класифікація і відмінність ЗМІ в інтернеті від традиційної журналістики. Була піднята така проблема, як порушення достовірності джерел інформації, коли оперативність переважає над спотворенням повідомлень. Розглядаючи різні аспекти і прийоми використання технологій мережевої журналістики, Олексій Блюмінов підкреслив значимість заголовків інтернет-повідомлень: «Новина – це такий же продукт, як і будь-який інший. Головне для новинних інформацій – простота і доступність. Це продукт одноразового користування, тому в нього повинен бути «смачний» заголовок “.

Після закінчення зустрічі студенти задавали питання, які не були підняті на майстер-класі. Наприклад, відмінність вітчизняної онлайн-журналістики від зарубіжної, насиченість інтернет-ринку, чи є майбутнє у друкованих видань, можливість заробітку в мережі банерною рекламою тощо.

Проект «Кроки до професійної журналістики» організований Центром творчих ініціатив «Східна Україна» спільно з факультетом масових комунікацій СНУ ім. В. Даля за підтримки Фонду розвитку українських ЗМІ Посольства США в Україні для покращення практичних навичок майбутніх журналістів. Для студентів вузів Луганської області протягом навчального року планується провести дев’ять одноденних майстер-класів. До лекторів залучаються компетентні експерти, у ролі яких виступають працівники ЗМІ, відомі журналісти, юристи, що займаються відповідною тематикою.

1 грудня в Далівському університеті відбудеться майстер-клас на тему «Дитяча журналістика», який проведе президент Асоціації молодіжної преси України Гліб Головченко.

Підготувала: Наталія Вергуненко