Print

До 208-ї річниці від дня народження Козака Луганського у СНУ ім. В. Даля вчені зібралися на традиційні Далівські читання

 

У Східноукраїнському національному університеті імені Володимира Даля свято шанують пам`ять нашого видатного земляка Володимира Даля. За традицією у 208 річницю від дня народження Козака Луганського, ректорат і професорсько-викладацький склад урочисто поклали квіти до пам`ятника Даля. А сьогодні урочисто відкрилися XIII Міжнародні Далівські читання «Володимир Іванович Даль та наука XXI сторіччя». Учасникам і гостям свою творчість подарували студентські народні колективи художньої самодіяльності.

«Особистість Даля безмежно цікава, і особливо – для наших вчених і студентів, які з гордістю називають себе «далівці», – відзначив проректор з наукової роботи професор Юрій Осенін. – Щорічно в нашому університеті проводиться більше 30 науково-практичних конференцій. Але Далівські читання – ключові по значущості».

Цього року вчені звернулися до досліджень ідей В.Даля в контексті сучасного філософського, філологічного й історичного знань, творчої спадщини з гуманітарно-культурологічних позицій.

Присвоєння в 2001 році університету імені нашого видатного земляка дало додатковий поштовх для вивчення особистості Володимира Даля. На честь 200-річчя від дня народження Козака Луганського той же 2001 рік ЮНЕСКО був оголошений роком Володимира Івановича Даля. У Луганську на згадку про видатного земляка створено Літературний Музей, де в повному обсязі зібрані видання літературних творів Володимира Івановича Даля.

Козак Луганський народився 22 листопада 1801 у Луганську. Він увійшов в історію як багатогранна особистість: лексикограф, етнограф, лікар, морський офіцер, інженер, зоолог, публіцист. Безцінними можна назвати його «Тлумачний словник живої великоросійської мови» і «Прислів`я російського народу».

Учені та студенти поділилися результатами роботи з вивчення життя й творчості Козака Луганського. Далезнавці стверджують, що незважаючи на багаторічні дослідження, постійно з`являються нові й нові аспекти. Такий феномен пояснюють багатогранністю особистості Володимира Даля. Адже історична, культурологічна й філологічна спадщина Козака Луганського актуальна і в наш час. Його «Тлумачний словник живої великоросійської мови» по-своєму унікальний – і за задумом, і за виконанням. Володимир Даль відійшов від типового філологічного словника, включивши у свою книгу елементи культури: прикмети, етнографічні відомості. Все це повною мірою відбиває гнучкість та виразність російської мови, показує її безмежні словотворчі можливості.

У контексті освітньої спадщини Володимира Даля в рамках Далівських читань пройшла XV науково-практична конференція «Університет і регіон: проблеми сучасної освіти».