До СНУ ім. В. Даля завітала Ірина Геращенко

Перший заступник Голови Верховної Ради України, уповноважений Президента України з мирного врегулювання ситуації в Донецькій і Луганській областях Ірина Геращенко завітала до Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля.

Ірина Володимирівна ознайомилася з роботою освітнього Центру «Донбас-Україна» й приймальної комісії університету, а також поспілкувалася з професорсько-викладацьким складом вищих навчальних закладів Луганщини, які були переміщені з тимчасово окупованої території у відповідності до наказу Міністерства освіти.

6

На зустрічі з держслужбовцем ректори вишів-переселенців порушили низку гострих та важливих питань. Зокрема, ректор Східноукраїнському національному університету ім. Володимира Даля Ольга Поркуян озвучила загальні проблеми ВНЗ: потреба у допомозі на відновлення матеріальної бази закладів, необхідність створення для викладачів-переселенців умов для отримання пільгових кредитів на придбання житла на законодавчому рівні, побоювання щодо нового порядку розподілу бюджетних місць за загальноукраїнським конкурсом.

5

У відповідь перший віце-спікер Верховної Ради відзначила важливість прийняття Закону,  яким дозволено вступ до вищих навчальних закладів абітурієнтам із зони АТО без сертифікатів ЗНО, а також пообіцяла посприяти вирішенню порушених питань.

Ірина Геращенко під час цієї зустрічі також нагородила представників освітніх закладів Луганської області грамотами ВР України та подарунками за заслуги перед українським народом.