Донецький університет “переїхав” до Вінниці

Вже більше місяця як Східноукраїнський національний університет імені Володимира Даля «переїхав» до міста Сєвєродонецьк, де почав 2014-2015 навчальний рік з 1 вересня (першокурсники – з 1 жовтня). Зараз таке ж «переміщення» освітньої діяльності реалізують Донецькі виші. Зокрема, Донецький національний університет почне навчання з 3 листопада у місті Винниця. З приводу цього до донецьких колег звернувся з листом Міністр освіти і науки України Сергій Квіт. Цей текст ми теж розміщуємо на своєму сайті, оскільки він містить відповіді на багато питань, що часто задають наші співробітники та студенти (заробітна плата, стипендії, дипломи тощо).

Шановні колеги!

Враховуючи складну суспільно-політичну ситуацію на Сході України та продовження збройного конфлікту на території вашого рідного міста, у тому числі в стінах Університету, Міністерство освіти і науки України після проведення консультацій з керівництвом Університету та керівниками органів влади і органів місцевого самоврядування Донецької області повідомляє наступне:

1. До завершення збройного конфлікту на території міста Донецьк Донецький національний університет України (ДонНУ) буде проводити свою освітню діяльність (згідно з наявною ліцензією та сертифікатами про акредитацію) на території міста Вінниця (див. наказ МОН від 30.09.2014 р. № 1084).
Будь-яка освітня діяльність від імені (чи під іменем) цього Університету на території міста Донецьк тимчасово заборонена. Діяльність фізичних осіб на території (в приміщеннях ДонНУ) без ліцензії на освітню діяльність містить ознаки кримінальних правопорушень і підпадає під дію Кримінального кодексу України.

2. Єдиним діючим ректором ДонНУ є Гринюк Р.Ф., який був легітимно обраний згідно з рекомендацією конференції трудового колективу від 22.11.2012 року та з яким Міністерство освіти і науки України уклало контракт № І-20 від 29.11.2012 р.
У той же час, Міністерство звертає увагу на те, що Баришніков С.А. (якого, за наявною у Міністерстві інформацією, «призначено» «ректором Університету») не є легітимно обраним ректором згідно з нормами Закону України «Про вищу освіту»; Міністерство не укладало з ним від імені держави України контракт; усі його дії від імені Університету є незаконними і не визнаються керівництвом Міністерства освіти і науки України. Баришніков С.А. не має права підписувати жодних офіційних документів від імені та на бланку ДонНУ, у т.ч. фінансових (платіжних відомостей); його підпис на будь-яких офіційних документах (у тому числі дипломах або трудових книжках) є нелегітимним і, відповідно, не тягне за собою жодних юридичних наслідків. Крім того, такі дії Баришнікова С.А. мають ознаки ряду злочинів, передбачених Кримінальним кодексом України.

3. Усі співробітники, аспіранти (докторанти) та студенти ДонНУ, які мають бажання продовжити працювати (навчатися) у цьому Університеті (чи взагалі в системі освіти та науки України), повинні зареєструватися на сайтіhttps://donnu.mon.gov.ua/ (конфіденційність гарантована) або ж повідомити керівництву Університету будь-яким іншим способом про своє бажання працювати (навчатися) у цьому Університеті. Крім того, тут же можна поставити конкретні запитання та отримати відповіді від офіційного керівництва Університету.
Усі працівники ДонНУ, які не звільнилися за власним бажанням (або які звільнилися у зв’язку з військово-політичною ситуацією, проте бажають продовжувати працювати в Університеті), мають приступити до виконання своїх обов’язків, починаючи з 03.11.2014 року. Будь-які записи в трудових книжках співробітників, які проведені «владою ДНР», є нікчемними правочинами та не тягнуть за собою жодних юридичних наслідків (крім юридичної відповідальності осіб, які самовільно, не маючи на те законних підстав, здійснили такі записи).
Міністерство освіти і науки України вкотре підтверджує свої зобов’язання щодо повного погашення всієї заборгованості щодо виплати заробітної плати працівникам Університету та налагодження подальшої її стабільної виплати, як тільки будуть проведені всі необхідні дії щодо реєстрації Університету в новому відділенні Державної казначейської служби України в місті Вінниці.

4. Студенти, які згідно з розпорядженням Кабінету Міністру України від 27 серпня 2014 року № 785-р скористалися наданим їм правом і були «тимчасово допущені до занять» у будь-якому вищому навчальному закладі на території України, мають право після завершення І семестру 2014/2015 навчального року і складання всіх підсумкових заліків та іспитів, передбачених навчальним планом відповідного вищого навчального закладу, приступити до занять з ІІ семестру 2014/2015 н.р. у ДонНУ (з 03.11.2014 року на території м. Вінниця) або продовжити навчання у тому вищому навчальному закладі, в якому вони були «тимчасово допущені до занять», пройшовши при цьому повну процедуру переведення з одного вищого навчального закладу до іншого.
Студенти, які не скористаються жодним з варіантів, будуть відраховані з Донецького національного університету України на початку ІІ семестру 2014/2015 н.р. як такі, що не приступили до занять.
Студенти, які за власним бажанням перевелися до іншого навчального закладу можуть бути переведені за їх бажанням до ДонНУ у порядку, передбаченому Положенням про порядок переведення, відрахування та поновлення студентів вищих закладів освіти, затвердженим наказом МОН України № 245 від 15.07.1996 року.

Міністр С. М. Квіт

Ми бажаємо своїм донецьким колегам успіху в подоланні труднощів переїзду (ми через це вже пройшли) та готові допомогти в разі потреби. Вся інформація щодо організації навчального процесу у СНУ ім. В.Даля розміщуються на сайті snu.lg.ua. З питаннями можете звертатися на нашу електронну адресу  UNI.SNU.EDU@GMAIL.COM

Ректорат СНУ ім. В.Даля