Доцент Далівського університету Микола Крамар відзначений грамотою Верховної Ради за підготовку кадрів для України

Викладач кафедри прикладної математики Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля Крамар Микола Максимович отримав грамоту Верховної Ради України «За заслуги в галузі вищої освіти та особистий внесок у підготовку кадрів для України».

Не дивлячись на те, що підписана грамота Головою ВРУ Володимиром Литвином, сам доцент кафедри СНУ ім. В. Даля дякує за надану честь саме рідний ВНЗ, адже саме керівництво університету подає документи з досягненнями і представляє свого співробітника. Якщо вдивитися в трудову діяльність Миколи Максимовича, можна побачити яскраву особистість, викладача і вченого, який зробив для рідного університету багато гарних і добрих справ.

Можна почати хоча б з того, що більше 13 років Микола Максимович був деканом факультету природничо-гуманітарних наук, до складу якого входили такі спеціальності як історія, журналістика, фізика і прикладна математика. Згодом цей факультет розвинувся і розділився на декілька великих самостійних, в тому числі – факультет математики та інформатики. Також Микола Максимович доклав багато сил для створення нового аудиторного корпусу, який всі знають під назвою «Синій корпус». І це ще не все. За його участю в університеті були відкриті нові спеціальності, які, здається, завжди були на факультетах Далівського університету і без яких вже не уявляється діяльність вищого навчального закладу. Це: інформатика, прикладна фізика, гідро-аеродинаміка, соціальна інформатика, комп`ютерні системи та мережі, системне програмування та захист інформації в комп`ютерних мережах та системах.

«Я думаю, вуз оцінив все це і представив мене до нагороди», – підкреслює доцент кафедри прикладної математики Микола Крамар.

Також варто відзначити, що викладач Далівського університету не тільки чудовий математик. Закінчивши Черновіцький університет і військову кафедру, яка там розташовувалася, він віддав борг своїй країні, прослуживши в армії два роки в артилерійських військах. І тільки після цього прийшов працювати тоді ще в Машинобудівний інститут.

«Почав з молодшого наукового співробітника, асистента на кафедрі вищої математики, поступово просуваючись вгору. Тут же закінчив аспірантуру, захистив дисертацію, працював завідувачем кафедрою вищої математики і 13 років був деканом математичного факультету», – розповів Микола Крамар.

Варто відзначити, що Микола Максимович став першим аспірантом нинішнього ректора СНУ ім. В. Даля Олександра Голубенко. Про характер і силу волі цієї людини можна судити не тільки з наукових заслуг і вдячним студентам, а й за вчинками.

«Минулого року мені виповнилося 60 років, і я прийняв для себе рішення: залишити адміністративну діяльність, і займатися улюбленою справою. Зараз я займаюся тим, що мені подобається – я працюю зі студентами», – зазначив Микола Крамар.

Підготувала: Тетяна Вауліна