Доцент СНУ ім. В. Даля О. Лосієвська – учасник навчального візиту до Чехії

У рамках проекту ПРООН «Відновлення врядування та примирення на територіях України, що постраждали від кризи», який фінансується Швецією та Швейцарською Конфедерацією, відбувся навчальний візит делегації Луганської та Донецької областей до Чеської Республіки.

До складу делегації увійшла кандидат психологічних наук, доцент, доцент кафедри психології та соціології факультету гуманітарних наук, психології та педагогіки СНУ ім. В.Даля Ольга Лосієвська.

В рамках цього візиту обговорювались питання активності молоді у соціальних процесах, соціальна інклюзія, толерантність, екологічна діяльність, урбанізм тощо.

Навчальний візит дав можливість ознайомитись з прикладами вирішення активною молоддю, громадськими діячами, різними фахівцями цих життєво гострих питань у Чеській Республіці. Учасників ознайомили з реалізацією різних проектів, в розробці яких брали участь молодь, влада, фахівці з питань освіти та соціальної роботи. Ці проекти впроваджено у Чехії, вони успішно функціонують та викликають у суспільстві зацікавленість відносно їх постійного впровадження та модернізації.

Програма включала в себе проблемні на інтерактивні методи навчання, за допомогою яких вирішуються питання, які представляють суспільний  інтерес. Обговорювання проводилось у формі дебатів, які виокремлювали головні складові існуючої проблеми, потім за допомогою моделювання ситуацій із залученням представників громади та фахівців з цих питань у формі гри визначались стратегічні дії у цьому напрямку задля суспільного благополуччя.

Було отримано дуже цікавий досвід, який можливо впроваджувати  у навчально-виховний процес нашого університету задля стимулювання соціального інтересу та формування активної життєвої позиції у студентів в процесі набуття ними професіоналізації.