Два студенти-далівці з території проведення АТО навчатимуться у Польші за програмою «Польський Еразмус для України»

Студенти п’ятого курсу кафедри теорії і практики перекладу германських і романських мов Євгенія Кандиба та Павло Чераньов виграли стипендію нової програми „Польський Еразмус для України” на річний освітній курс у Польщі.

Далівці вже розпочали навчання у Варшавському державному університеті на факультеті міжнародних відносин за спеціальністю «Європеїстика». Тривалість курсу два семестри. На першому семестрі вони отримають знання з польскої мови, а на другому вже почнуться повноцінні заняття за обраною спеціальністю.

«Ще здавна мене цікавить Польща, – говорить Євгенія Кандиба. – Вважаю, що Україна та Польща – дві країни, котрі схожі одна на одну культурою, чарівною природою, красою, мовою та вольовим народом. У моїй душі запалало бажання розвинути гарні та дружні відносини між Україною та Польщею. Після навчання у Варшавському державному університеті я можу здійснити свою мрію – внести вклад у міжнародні відносини між Україною та Республікою Польща».

Спеціальна програма «Польський Еразмус для України» запроваджена урядом Республіки Польща завдяки зустрічі міністра освіти і науки України Сергія Квіта та міністра науки і вищої освіти Республіки Польща Лени Колярської-Бобінської.

Польський уряд виділив 550 стипендій для українських студентів і аспірантів. Зокрема, 100 з них вже отримали у першому турі вихідці з Донецької та Луганської областей, які закінчили другий курс бакалаврату. Нова стипендіальна програма побудована майже таким самим чином як і Еразмус Мундус «HERMES» та Еразмус+, які дозволяють проходити частину навчального процесу в одній з країн ЄС. Стипендія розповсюджується на пріоритетні напрямки – такі як управління, европеїстика, економіка, адміністрація також технічні напрямки.

Слід зазначити, що СНУ ім. В.Даля став первшим ВНЗ у Луганській області, який є повноправним партнером проекту Еразмус Мундус. А студенти кафедри теорії і практики перекладу германських та романських мов беруть активну участь у міжнародних програмах, спрямованих на посилення взаємодії України та Європи.