Диплом юриста переміщеного до Сєвєродонецька СНУ ім. В.Даля обрали 96% студентів

Вони  поступили на юридичний факультет СНУ ім. В.Даля у Луганську, до війни. Після переміщення університету до Сєвєродонецька продовжили навчання на території України, щоб отримати диплом державного зразка.

Майже весь червень тривали захисти дипломних робіт і кваліфікаційні іспити на 4 курсі юридичного факультету за двома спеціальностями: право і всесвітня історія та історія України. Випуск спеціалістів і бакалаврів великий – 96% студентів з числа тих, хто починав навчання в Луганську, відновилися у переміщеному університеті на денному або заочному відділеннях, приїжджали на сесії і захистили дипломні роботи. Один рік навчалися за кваліфікаційним рівнем спеціаліста половина студентів з регіону, решта – колишні студенти СНУ ім. В.Даля або ЛДУВС ім. Е.О. Дідоренка, які служать у регіоні або на лінії розмежування. До речі, для них допускається одне послаблення під час сесій – переніс іспитів за заявою, якщо вони співпадали із чергуванням на службі.

Протягом двох тижнів студенти заочної форми навчання спілкувалися між собою. Це видно з повідомлень і фотографій, які з’явилися на сторінці в соцмережі, яка була створена ще у  2006 році.

Активність студентів на цій сесії – це гарний результат, вважає декан юридичного факультету Олена Арсентьєва. Результат спільної важкої дворічної роботи студентів і викладачів – тих, хто переїхав, і тих, хто працював тут і вимушений був підлаштовуватися під нові умови роботи.

Переміщення дало поштовх для пошуків нових підходів і методів роботи. Багато викладачів проходять стажування за кордоном, відвідують конференції. В січні група викладачів університету і студентка-аспірантка побували на днях України на засіданні ПАРЄ в Страсбурзі. До новацій долучилися і студенти юридичного факультету: брали участь у конференції на базі Луганського обласного апеляційного суду і євро-вікторині. За її результатами студенти були запрошені до представництва ЄС в Україні. Так почалася співпраця з цією європейською інституцією.

Олена Арсентьєва, як і більшість викладачів факультету, в 2014-му році зробила вибір на користь держави і переїхала до Сєвєродонецьку. І сьогодні  розуміє – якщо ця справа (переміщення університету) була започаткована два роки тому, це кинути неможливо. Вважає, треба доносити цю думку і до студентів – рухатися вперед у будь яких умовах і ситуаціях.

20160625urar3 20160625urar2