Експерт з засобів масової інформації Андрій Куликов розповів студентам-далівцям про користь політичної журналістики

У Східноукраїнському національному університеті імені Володимира Даля для студентів-журналістів відбувся майстер-клас на тему «Політична журналістика». Про роботу в політичній журналістиці, її відмінності та специфіку висвітлення інформації розповів ведучий ток-шоу «Свобода слова» на телеканалі ICTV Андрій Куликов.

Майстер-клас проводиться Центром «Східна Україна» в рамках проекту «Кроки до професійної журналістики», який реалізується спільно з Факультетом масових комунікацій СНУ ім. Даля за підтримки Фонду розвитку українських ЗМІ посольства США в Україні.

Журналіст розповів студентам про правила, які він сам вживає, щоб не потрапити в халепу. Він повідав, що розмовляти треба з тією людиною, яка має рацію, авторитет у цьому питанні. «По-друге, всі заяви, зроблені до вас – якусь «правду» розповісти у вас в ефірі, наприклад, – ставити під сум, саме тому що ми маємо давати шанс сумніву, тлумачити сум у позитивний бік. – порадив Андрій Куликов. – По-третє, дослідуючи якесь питання, ми повинні йти на крок далі, повинні передбачати, що буде після того, як ви зробите те, що запланували». Андрій Куликов радить постійно перевіряти себе в першу чергу – чи впевнені ви у тому, що даєте своєму глядачеві, перечитувати тексти кілька разів перед поданням в ефір, поважати людей, з якими маєте справу, бути не заангажованими.

«Треба спостерігати, співставляти, аналізувати, повторювати, перепитувати – ось ті слова, котрі повинні бути в вашій голові завжди». – нагадав відомий журналіст.

Студенти ставили до Андрія Куликова запитання різного характеру, були й особисті. Питання щодо захисту журналістів від злочинців, які помилки робив сам Андрій Куликов за роки своєї праці, де і яку здобував освіту, питання щодо дієвості політичної журналістики, які країни відвідав, як вибирає теми для передач, де знаходиться грань між політикою та заходів, в яких приймають участь політичні діячі, чи є політична журналістика корисною для людей, і, навіть, питання о справі Гонгадзе теж мало місце бути. На всі запитання журналіст відповів грамотно, з повагою і розумінням.

Киянин Андрій Куликов – один з небагатьох ведучих на українському телебаченні з досвідом роботи у західних ЗМІ: він двічі працював продюсером Української служби Бі-бі-сі в Лондоні, потім займав керівні посади на українських телеканалах. Чотири роки тому став ведучим програми «Свобода слова» на каналі ICTV, а минулого тижня Андрій Куликов став журналістом року в сфері електронних ЗМІ за підсумками загальнонаціональної програми «Людина року – 2010».

Підготувала: Альона Ізваріна