Фахівці з оподаткування обговорили інноваційний розвиток туризму в Україні

Cпівробітники кафедри “Оподаткування і соціальна економіка” Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля д.е.н., професор Тетяна Василівна Калінеску та к.е.н., доцент Ганна Сергіївна Ліхоносова прийняли активну участь у роботі Міжнародної науково-практичної конференції “Сучасні особливості формування і управління інноваційним потенціалом регіонального розвитку туризму та рекреації із залученням молодіжного ресурсу”.

Проблематика конференції зацікавила як науковців, так і представників органів державного управління, місцевого самоврядування, бізнесу та громадськості. У конференції прийняло участь близько 100 учасників не тільки із різних міст України, але й з Польщі, Литви, Грузії. Особливістю даного заходу було його проведення безпосередньо у найвизначніших історичних пам’ятках Тернопільської області – Вишнівецькому палаці (смт. Вишнівець) та Збаразькому замку (м. Збараж), а також у місті Тернополі.

Завідувач кафедри «Оподаткування і соціальна економіка» СНУ ім. В. Даля доктор економічних наук, професор Тетяна Калінеску виступила з привітальним словом до організаторів та учасників засідання, а також означила основні соціально-економічні вектори розвитку туризму в Україні. У засіданні та жвавому обговоренні перспективних шляхів інноваційного розвитку України прийняла участь кандидат економічних наук, доцент кафедри Ганна Ліхоносова.

З вітальними словами до учасників конференції окрім представників Тернопільської облдержадміністрації звернулися також Консул Республіки Польща в м. Луцьк Марек Запур та завідувач відділом Таурагського повіту Департаменту регіонального розвитку при Міністерстві внутрішніх справ (Литва), член Таурагського Товариства друзів Тернополя (Литва), голова литовської делегації Бічкус Відас.

Високий фаховий і представницький рівень учасників міжнародної науково-практичної конференції дав можливість виробити пропозиції та рекомендації, які сприятимуть згуртуванню зусиль у дослідженні широкого кола актуальних питань теорії і практики формування і управління інноваційним потенціалом регіонального розвитку туризму та рекреації із залученням молодіжного ресурсу, будуть дієвим поштовхом для втілення нових, цікавих ідей та задумів у контексті реалізації основних положень Стратегії розвитку туризму на Тернопільщині.

Кафедрою «Оподаткування і соціальна економіка» СНУ ім. В. Даля на чолі з її завідувачем професором Тетяною Калінеску за погодженням з ректором університету професором Ольгою Поркуян було укладено угоду про наукове співробітництво з кафедрою «Економіки та фінансів» Тернопільського національного технічного університету ім. І. Пулюя, що дозволить поглибити регіональні зв’язки між науковими школами обох університетів. Метою подорожі працівників кафедри було обмін досвідом з західноукраїнськими колегами та поширювання власного наукового потенціалу. Результатом цього стали здобуті партнерські відносини з Прикарпатським національним університетом ім. В. Стефаника (м. Івано-Франківськ) та Східноєвропейським національним університетом ім. Л. Українки (м. Луцьк), з якими також було укладено угоди про наукове співробітництво.

Крім того, для працівників кафедри «Оподаткування і соціальна економіка» подорож на Західну Україну відзначилася ще й підкоренням найвищої точки на території України – гори Говерли, яка розташована на межі Закарпатської та Івано-Франківської областей, близько 14 км від кордону з Румунією.

Нагадаємо, що наразі кафедра «Оподаткування та соціальна економіка» вже має угоди про співробітництво з ПВНЗ «Буковинський університет» (м. Чернівці), Мукачівським державним університетом (м. Мукачеве), Подільським державним аграрно-технічним університетом (м. Кам’янець-Подільський), Бердянським університетом менеджменту та бізнесу (м. Бердянськ), Естонським університетом підприємництва Майнор (м. Талін), Інститутом соціально-економічних та енергетичних проблем Півночі Комі Уральського відділення РАН (м. Сиктивкар).