Філологічний факультет оголошує конкурс перекладу

Кафедра германо-романської філології та перекладу філологічного факультету Східноукраїнського національного університету імені Воолодимира Даля запрошує до участі у Всеукраїнському студентському конкурсі перекладу «Художнє слово в світовій культурі», що проводиться у рамках лінгвокультурного проекту «Переклад як феномен пізнання і культури».

Конкурс проводиться на найкращий переклад вибраного поетичного твору з англійської, німецької, французької мови на українську або російську мову; а також з української мови на англійську, німецьку, французьку мову.

До участі в конкурсі запрошуються студенти вищих навчальних закладів та учнівська молодь (майбутні абітурієнти). Кожен конкурсант може взяти участь у конкурсі з однієї або за декількома номінаціями. За кожною з номінацій журі визначить трьох переможців. Роботи на конкурс приймають до 20 квітня 2016 року. Учасники конкурсу направляють виконані переклади та заяву на електронну адресу svetlananik43@gmail.com.

Під час оцінювання перекладу враховується: оригінальність творчих ідей, покладених в основу перекладу; точність перекладу і близькість до оригіналу; відчуття мови, передача змісту й краси тексту; адекватність лексико-граматичних засобів; розкриття культурно-специфічних особливостей перекладу; відображення змісту; стилістика тексту, що перекладається; якість римування, ритміка; естетична еквівалентність.

Нагородження переможців конкурсу перекладу відбудеться 25 травня 2016 року. Переможці будуть нагороджені дипломами та призами. Всі учасники отримають сертифікат про участь у конкурсі перекладу. А за підсумками конкурсу буде виданий збірник перекладів переможців.

Положення Конкурсу перекладу 2016