Філологічний факультет СНУ ім. В. Даля почав співпрацю з Американським фондом цивільних досліджень і розвитку

Викладач кафедри іноземних мов та професійної комунікації Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля Ірина Афоніна взяла участь у восьмитижневому навчальному курсі з комерціалізації технологій в програмі «Науково-технічне підприємництво» CRDF Global (Фонд цивільних досліджень і розвитку, Арлінгтон, штат Вірджинія, США). За підсумками навчання Ірина Юріївна отримала грант на бізнес-поїздку до Вашингтона і Бостона для зустрічі з університетами США, потенційними партнерами і акселераторами з метою зміцнення і розвитку міжнародного співробітництва в галузі фундаментальних і прикладних досліджень.

У рамках цієї поїздки Ірина Афоніна відвідала університет Меріленд, де американські колеги надали можливість побувати в інноваційному бізнес-інкубаторі. Слід зазначити, що в США активно розвинений інститут бізнес-інкубування. Найчастіше бізнес-інкубатори створюються за ініціативою уряду штату або університету і надають бізнесу на найскладнішій стадії становлення широкий спектр послуг. У загальному випадку факторами успіху діяльності бізнес-інкубатора виступають підтримка держави або некомерційних організацій, а також наявність університету з необхідними ресурсами – лабораторіями, обладнанням, вченими, студентами тощо. Бізнес-інкубатор створює загальні умови для розвитку бізнесу і зменшує число невдач у розвитку малого, особливо інноваційного підприємництва.

Мерілендський інноваційний інкубатор привертає малий інноваційний бізнес і великі міжнародні компанії до співпраці і спільної реалізації високотехнологічних проектів з компаніями штату, надаючи доступ до ресурсів свого університету. Ця ініціатива демонструє політику США в галузі міжнародного партнерства: тут вважають, чим більше нових продуктів і технологій буде реалізовуватися на американському ринку, тим краще для розвитку конкуренції і економіки штату.

У Бостоні американські колеги показали Mass Challenge – найбільший в світі акселератор і конкурс стартапів, який надає підтримку соціально значущим підприємницьким проектам на ранній стадії без оплати за свої послуги.

20160404afonina2