Філософський факультет допомагав школярам «знайти істину» і свій життєвий шлях

Філософський факультет Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля презентував виставу «У пошуках істини», що розповідає про важкий вибір подальшого життєвого шляху звичайної школярки випускного класу.

«У виставі будуть присутні найвпливовіші філософи різних епох, які озвучать свою філософію. Тексти ми не переробляли, і звучати вони будуть так, як їх озвучували самі вчені», – розповіла заступник декана філософського факультету, к.філософ.н Олена Яценко.

Випускниця Олена шукає свою дорогу в житті. Роздуми над питаннями «Що робити далі?» І «В чому сенс життя?» перериває Мефістофель, який проводить дівчину по різних країнах і епохах, знайомить її з видатними філософами, які самі розповідають про свої світогляди. З глядачами ділилися своєю мудрістю Конфуцій, Лао-Цзи, Сократ, Святий Августин і Кант.

Всі ролі у постановці виконали самі студенти. Діалог двох героїв переривалися національними танцями тих країн, де народжувалися різні світові філософії.

Для того, щоб більш насичено передати атмосферу в якій жили і творили вчені та наукові діячі різних країн що виходили на сцену, глядачам була представлена презентація найвидатніших досягнень представлених епох: картини та скульптури, архітектура і музика, а також портрети філософів.

«Ми запросили на виставу учнів загальноосвітніх шкіл Луганська, що б допомогти їм визначитися з майбутньою спеціальністю. Сподіваюся, що наша вистава зможе їм допомогти у вирішенні цього нелегкого завдання », – зазначає Олена Яценко.

Підготувала: Тетяна Вауліна