Геннадій Москаль: „Я намагатимусь використовувати науковий потенціал Далівського університету на благо людей”

Голова облдержадміністрації Геннадій Москаль відвідав Східноукраїнський національний університет імені Володимира Даля. Відбулася зустріч із ректором університету професором Олександром Голубенко та професорсько-викладацьким колективом, під час якої обговорювалися актуальні питання життєдіяльності області. „Нам дуже приємно, що в нас є можливість зустрітися. У наших учених є почуття незадоволеності у зв’язку з тим, що влада з ними не радиться. Ученими університету розроблені унікальні технології в різних напрямках науки, які можуть надати величезну допомогу Луганській області”, – відзначив ректор СНУ ім.. В. Даля професор Олександр Голубенко. На питання про продовження програми співробітництва облдержадміністрації та університету у підготовці кадрів Г. Москаль відповів: «Будь ласка, готовте проект такого договору, я вважаю, що ініціатива повинна бути за вами». Геннадій Москаль окремо зупинився на стані житлового будівництва в області: «Життя будівельне у Луганську завмерло. Скрізь в Україні йде будівельний бум, а в нас 1-2 крана у всьому місті якщо працює, то це вже добре», – сказав голова ОДА. Також глава облдержадміністрації підкреслив: «Якщо місто не будується – це мертве місто! Ми все повинні бути патріотами свого міста й області. Бути зацікавленими, щоб тут ішло будівництво та йшло життя». Ректор університету професор Олександр Голубенко додав: «Щоб місто процвітало, у ньому повинна залишатися молодь, а для цього повинно будуватися житло». Вчені Далівского університету підняли проблему енергопостачання. Ними були запропоновані розробки технологій енергозбереження й використання газу метану. Із цього приводу Геннадій Москаль сказав наступне: «Я буду вам вдячний, якщо ви прийдете до мене з розробленою концепцією, і ми будемо працювати над її втіленням у життя. Нам потрібно альтернативне рішення. Газ – альтернатива вугіллю, що є основним для Луганщини». Далівців цікавило питання про нерозуміння між людьми та владою. Геннадій Москаль із цього приводу висловився так: «Сьогодні влада не закрита для людей. Я зняв охорону. Якщо людині потрібно до мене прийти, вона прийде і нічого їй не перешкодить». Голова облдержадміністрації подякував присутнім за теплу й цікаву зустріч. „Спілкування з колективом університету було для мене приємним та корисним. Тут дійсно є великий науковий потенціал. Я вважаю, що його потрібно використати. Ми не можемо знати все, є конкретні фахівці в будь-якій галузі, кандидати, доктори наук, і ми повинні звертатися до них за допомогою», – заявив Геннадій Москаль.