Голова Донецького наукового центру Володимир Устименко зустрівся з науковцями Луганщини

У ході візиту до Луганської області голова Донецького наукового центру (ДНЦ) НАН України та МОН України, член-кореспондент НАН України Володимир Устименко та директорка ДНЦ НАН України Олена Кучер провели зустріч з ректоркою Ольгою Поркуян та науковцями СНУ ім. В. Даля.

Далівці презентували наукові напрями, які є важливими для розвитку університету та всієї України, розповіли про наукові школи університету та заплановані проєкти наукових досліджень, які сьогодні охоплюють практично всі технічні та соціальні науки.

В ході зустрічі обговорили напрями взаємодії Луганського та Донецького наукового центру щодо поглиблення співпраці та результативності спільних наукових досліджень. Також приділили увагу пропозиції до проєкту КМУ Концепції економічного розвитку Донецької і Луганської областей.

Концепцію орієнтовано на розбудову нової сучасної конкурентоспроможної економіки на сході країни та створення додаткового поштовху для розвитку наукових установ та наукового потенціалу. Найбільш важливими напрямами, до яких останніми роками активно долучається СНУ ім. В. Даля, є запровадження освітніх програм відповідно до потреб провідних інноваційно активних підприємств регіону, відновлення прикладних ланцюгів циклу «освіта – дослідження – виробництво» у промисловості та освіті, у тому числі формування університетських хабів інноваційного розвитку та наукових досліджень.

На думку експертів, реалізація концепції сприятиме розвитку ініціативи молодого покоління, їхньої участі у вирішенні проблемних питань регіону, а також залученню до інноваційного розвитку економіки Донецької та Луганської областей.

Володимир Устименко разом з колегою Оленою Кучер відвідали археологічний музей нашого університету «Відкрита і100рія». Тут гості ознайомилися з унікальними експонатами – знахідками студентів-археологів кафедри історії та археології, зібрані під час наукових експедицій на Луганщині.