Голова ради ректорів Луганської області Олександр Голубенко зустрівся з першою делегацією студентів з Франції

У Східноукраїнському національному університеті Голова ради ректорів Луганської області професор Олександр Голубенко зустрівся зі студентами з Франції, що згідно з договором про співпрацю Луганська та Сент-Етьєна проходитимуть практику на базі Луганської Обласної клінічної лікарні. Ще у вересні 1957 року мерії Сент-Етьєна та Луганська підписали договір про співробітництво. З того часу ці міста вважаються побратимами. Багаторічне співробітництво на деяких етапах було не дуже активним. У 2006 році Голова ради ректорів Луганської області професор Олександр Голубенко ініціював відновлення дружніх зв’язків між містами та підписав договір про співробітництво з Асоціацією „Луара-Україна” міста Сент-Етьєн. Зараз у СНУ ім. В.Даля діє Товариство українсько-французької дружби „Луара”. У 2009 році міста-побратими будуть святкувати 50-річчя дружних стосунків. Далівський університет та Асоціація „Луара-Україна” планують урочисто відзначити цю дату та провести заходи святкування в 2008 році – в Сент-Етьєні, 2009 році – у Луганську. Підготовка до цього вже розпочалася. До складу делегації до Луганська з міста-побратима увійшли три студенти Вищого Інституту Червоного Хреста. Вони зустрілися з ректором Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля Олександром Голубенко. «Кожного разу я, приймаючи у себе делегації з Сент-Етьєна або ж приїжджаючи до них, відчуваю що я спілкуюся зі своїми друзями, – відзначив на зустрічі Голова ради ректорів Луганської області професор Олександр Голубенко. – Ваш приїзд на практику до нас підтверджує те, що дружба між містами кріпне. Дуже приємно, що студенти активно підтримують міжнародні зв’язки. Можна з впевненістю сказати, що дружба між Луганськом та Сент-Етьєном у надійних руках молодого покоління». У Луганську делегація студентів пробуде місяць. Вони проходитимуть практику у Обласній клінічній лікарні. Організацію та керування практикою на себе взяли викладачі Луганського державного медичного університету. Далівський університет буде забезпечувати переклад, культурну, пізнавальну програми та супровід протягом всього перебування членів делегації. «На другий день перебування ми вже відвідали місце практики, – розповіла свої враження Ваше Люгдівіни. – Я побачила, що у Луганську дуже кваліфіковані лікарі. Крім того, саме місто дуже велике, а люди дуже привітні». Вже у вересні до Далівського університету планується прибуття нової групи студентів з Сент-Етьєну для проходження практики.