Print

Готуємось до Дня захисника України

 

Студенти-активісти різних факультетів і навчально-наукових інститутів СНУ ім. В. Даля прийняли участь у підготовці святкового марафону під назвою «Оборонці», якій заплановано провести на телеканалі UA: Донбас 14 жовтня, в День захисника України.

Далівці запропонували телевізійникам зняти сюжет прямо у фойє навчального корпусу, де знаходиться пам’ятна дошка на честь колишнього студента СТІ Юрія Гуртяка, який загинув 11 липня 2016 року, захищаючи рідну землю від російського агресора.

Такими були слова вдячності Герою:

«Біля цієї пам’ятної дошки ми проходимо щодня. Ми поспішаємо на пари, зустрічаємося з друзями, спілкуємося, закохуємося – ми за 30 км до лінії фронту живемо мирним життям. Колишній далівець, такий же, як ми студент Юрій Гуртяк, теж переймався такими ж проблемами у тому, мирному житті. Два роки тому Юрія прийняла рідна земля. Земля, яку він пішов захищати відразу, як прийшла біда.

У 2013 Юрій не стояв перед вибором – поїхав на Майдан, став учасником створення місцевої самооборони, що ставила на меті протистояння сепаратизму.

Навесні 2014 року вступив до добровольчого батальйону «Айдар», у якому служив стрільцем, гранатометником, корегувальником та навідником БМП-1.

Під час служби у зоні АТО брав участь у боях під Трьохізбенкою, під Щастям, на бахмутській трасі, поблизу села Кримське, з жовтня 2015 року, командуючи розвідвзводом, виконував бойові завдання в Мар'їнському районі Донецької області.

Юрій загинув 11 липня 2016 року під час виконання бойового завдання, підірвавшись на протипіхотній міні поблизу села Тарамчук Мар'їнського району.

Юрій Гуртяк (посмертно) нагороджений Орденом Богдана Хмельницького I ступеня «за особисту мужність, виявлену у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України» та Орденом «За вірність присязі». Так відзначила подвиг Героя Вітчизна.

А ми віддячуємо Юрію вічною пам’яттю, повагою до його поглядів, його щирого патріотизму».