Print

Х Літня філософська школа УКУ «Виклики світу постправди: політичні, економічні та моральні аспекти»

 

Кафедра філософії та Міжнародний інститут етики та проблем сучасності Українського католицького університету запрошують до участі у десятій літній філософській школі «Виклики світу постправди: політичні. економічні та моральні аспекти», що відбудеться 2-9 липня 2017 року в м. Яремче, Івано-Франківської обл.

Сьогодні ми стаємо свідками того, як розширюється поняття «політичного», охоплюючи все ширші сфери суспільного буття. Зрештою, суть політики, її цінність – у її здатності розв’язувати проблеми поза межами самої себе. Аристотель стверджував, що найвищою ціллю політичного життя є забезпечення щастя людини. Перекладаючи це на мову сучасності, можна сказати, що політика покликана створити умови для гідного існування людини. Визнання у політиці пріоритету соціальних і моральних цінностей та цілей – одна з істотних ознак її відповідності вимогам часу, потребам суспільного поступу. Такі поняття як добро, чесність, справедливість, порядність чи гідність невіддільні від нашої оцінки політичної діяльності владних і державних структур, політичних діячів і партій. З’ясування взаємин політики і моралі передбачає знання їх соціальної природи, способів функціонування і осмислення суспільних реалій засобами політичної філософії та етики.

Лекції та дискусії Х Літньої філософської школи стосуватимуться питань взаємозв’язку політики і моралі, зокрема у сфері політичних і моральних цінностей, політичної доцільності і моральної виправданості, природи політичної партиципації і наших обов’язків як громадян відносно політичної участі (та неучасті).

До участі у школі запрошуємо студентів бакалаврських та магістерських програм з гуманітарних напрямів підготовки (філософія, релігієзнавство, культурологія, історія, політологія, правознавство, журналістика), аспірантів та молодих вчених, наукові та практичні зацікавлення яких стосуються філософських засад формування принципів публічного управління та побудови громадянського суспільства на християнських засадах. Відбір відбуватиметься на конкурсній основі. Обов’язковою умовою участі в школі є добре знання англійської мови.

Для участі в школі необхідно заповнити на сайті літньої філософської школи реєстраційну анкету, в яку включені мотиваційний лист та коротке есе на тематику школи, а також надіслати листа на електронну скриньку philosophy@ucu.edu.ua.

Останній термін реєстрації – 28 травня 2017 року.

Школа фінансується Українським Католицьким Університетом та Фондом Конрада Аденауера. Індивідуальний внесок учасника школи становить 1000 грн. Автори десяти найкращих есеїв отримають стипендію, яка покриє 50% вартості навчання – 500 грн.​​Організатори забезпечують проживання та харчування учасників Літньої філософської школи. Проїзд учасники оплачують самостійно.