Хвилина мовчання, сльози, спогади. У СНУ ім. В.Даля відзначили свято захисників України

Святкування Дня українського козацтва і Дня захисника України далівці розпочали зі загальноміського заходу – покладання квітів до пам’ятника генерал-майору Олександру Радієвському. У самому ж Університеті вшанування захисників вже за традицією відбувається біля встановленої пам’ятної дошки на честь колишнього студента СТІ Юрія Гуртяка, який загинув 11 липня 2016 року. Тому для далівців це свято і урочисте, і сумне водночас.

Усіх присутніх на заході привітала ректор СНУ ім. В.Даля Ольга Поркуян. У своїй проникливій промові Ольга Вікторівна наголосила на важливості відповідного ставлення і до свята, і до самих захисників країни, тим більше – до справжніх героїв.

Юрій Гуртяк брав участь у Революції гідності на Майдані. Потім разом з патріотами Сєвєродонецька, Щастя, Старобільська, Металіста, Ново-Айдара організував Самооборону Луганської області для протистояння сепаратизму. З перших днів формування батальйону «Айдар» у травні 2014 року увійшов до лав добровольців. В дуже короткий період опанував військову спеціальність стрільця, гранатометника, корегувальника та навідника БМП-1.

Молодший лейтенант Гуртяк виконував бойові завдання з оборони Трьохізбенки, Щастя, 29-го блокпосту на Бахмутському шляху, Кримського, Новгородського, селища Тарамчук, Новомихайлівки Донецької області.

11 липня 2016 року спільна група саперів і розвідників під керівництвом молодшого лейтенанта Гуртяка виконувала бойове завдання і потрапила у ворожу засідку та була обстріляна. При відході групи Юрій Гуртяк зміг попередити побратимів про спрацювання мини, але сам не встиг залягти і підірвався.

Незважаючи на важке поранення, Юрій витягнув тіло загиблого побратима в безпечне місце, а сам загинув від отриманих поранень. Своїм героїчним вчинком Юрій зберіг життя особовому складу основної групи.

Указом Президента України командир розвідувального взводу 24-го окремого штурмового батальйону Сухопутних військ Збройних Сил України Юрій Гуртяк за особисту мужність і героїзм, виявлені при виконанні військового обов’язку в умовах, пов’язаних з ризиком для життя, посмертно був нагороджений орденом Богдана Хмельницького І ступеня.

На заході були присутні близькі люди Юрія Олександровича – родина і друзі. Перед присутніми виступила Валентина Сек, сестра друга Юрія.

На захід завітали представники міської влади і винуватці свята – військовослужбовці Сєвєродонецького міського військового комісаріату, на адресу яких пролунали поздоровлення, слова подяки за їхню сумлінну працю і побажання міцного здоров’я.