Print

І Гімн, і хвилина мовчання. У СНУ ім. В.Даля відзначили День Злуки УНР і ЗУНР

 

Святковий захід до Дня Соборності України підготували і провели студенти і викладачі юридичного факультету Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля.

Захід відкрився зі спільного виконання Державного Гімну та вітального слова ректора університета, професора Ольги Поркуян, яка відзначила необхідність згуртованості суспільства для збереження та підтримки державотворчого потенціалу ідеї соборності як запоруки нерозривності і єдності України. 

Тему «Соборність українських земель, її здобутки та історичні уроки» доніс до присутніх доцент кафедри всесвітньої історії  та історії юридичного факультета СНУ ім. В.Даля Андрій Фомін.

Учасник акції «Потяг Єднання України «Труханівська Січ» Аріф Багіров поділився сучасним досвідом організації спілкування молоді з усіх куточків країни. «Для мене це свято – нагадування про те, що я є частиною соборності України, носієм цієї роботи, а ще – привід запланувати щось у своїй діяльності в цьому напрямку. Я вважаю дуже важливим на сьогодні взаємопроникнення двох культур – західної і східної», – зазначив громадський діяч.

Наталія Карауланова, студентка  5 курсу юридичного факультету, підготувала доповідь на тему «Бережіть собори душ наших!».

Завітали на захід до університету і почесні гості. Представник об'єднаного центру цивільно-військового співробітництва у Сєвєродонецьку підполковник Віталій Небожук подякував за запрошення та зізнався, що родом він зі Львівщини, та ніколи не гадав, що доведеться захищати державу на іншому кінці країни – на Луганщині. 

На завершення офіційної частини присутні вшанували хвилиною мовчання тих, хто загинув, захищаючи нашу соборну Україну, її незалежність, і запалили свічки. 

Яскравим доповненням урочистого заходу був перегляд документальних кадрів про далекі історичні події – Акт злуки Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки для утворення єдиної (соборної) української держави.