Ing. Jan Dizo, PHD (Жилінський університет, Словаччина) провів відеолекцію для студентів-залізничників

Викладач Жилінського університету (м. Жиліна, Словаччина) Ing. Jan Dizo, PhD провів відеолекцію для студентів-залізничників кафедри залізничного, автомобільного транспорту та підйомно-транспортних машин СНУ ім. В. Даля «Investigation of the vertical vibration of a locomotive by means of a simplified planar model».

Ing. Jan Dizo у своїй лекції розкрив тему моделювання складних моделей локомотивів, тобто просторових моделей із значним числом ступенів свободи. Таке моделювання виконується за допомогою розробленого спеціального комп’ютерного програмного забезпечення для створення багатотілових моделей локомотивів та інших залізничних транспортних засобів. Адже локомотив як механічна система складається з декількох тіл, з’єднаних між собою за допомогою з’єднувальних елементів, тобто механічних та кінематичних шарнірів, ресор, амортизаторів тощо. Кожне тіло має 6 ступенів свободи у просторі, а опис їхнього руху вимагає однакової кількості його рівнянь.

Для прикладу Ing. Jan Dizo розглянув побудову повної динамічної моделі електровозу.

У лекції викладач звернув увагу на необхідність належного дослідження складних механічних систем залізничних транспортних засобів, таких як локомотиви, на підставі динамічного моделювання. Динамічна модель може бути більш або менш складною залежно від того, наскільки детально слід дослідити локомотив, які є в наявності початкові дані і наскільки складну математичну модель ми можемо розв’язати. При вирішенні динамічної моделі можливо розглянути простішу пласку модель у поздовжній чи поперечній площині або складнішу просторову модель.

У ході лекції була використана цікава мультимедійна презентація, яка викликала жвавий інтерес у студентів-магістрів та викладачів кафедри, які брали участь у обговоренні та високо оцінили науково-методичний рівень лекції. Всі присутні отримали нові знання й позитивні емоції від спілкування з лектором.

Долучайтесь до далівської спільноти на офіційному Youtube-каналі СНУ ім. В. Даля!