Інноваційна розробка далівських вчених визнана у США

Вчені Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля взяли участь у щорічній конференції Noise-Con 2007 (м. Рено, штат Невада, США). Організаторами заходу виступив Інститут Інженерії Управління і Контролю за Шумами (INCE). У конференції брали участь американські і зарубіжні наукові співробітники, студенти і представники 36 компаній. Далівський університет разом з університетом Ханянь (Сеул, Корея) на конференції представили інноваційну розробку мікропроцесорної системи управління установки колісних пар рейкового транспортного засобу (Active steering control system of а rail vehicle based on the analysis of the sound adiation). Розробкою безпосередньо займалися співробітники математичного факультету СНУ ім. В. Даля – доценти Максим Спірягін, Валентин Спірягін та Юрій Вівденко. «Робота, яку представили вчені-далівці – це не тільки престижно для факультету та університету, це великий плюс для країни,» – відзначив декан факультету математики доцент Микола Крамар. Розробка зацікавила одну з американських компаній Отже, співробітники Далівського університету вже подали заявку на патент.