Іноземні студенти-далівці співають українські пісні

Вже сьомий рік поспіль у Східноукраїнському національному університеті імені Володимира Даля збираються студенти з різних країн світу, щоб відсвяткувати Міжнародний день рідної мови. На зустрічі були присутні студенти не тільки з України, а й з Китаю, Ірану, Сирії, Тунісу тощо. «Це свято ми проводимо невипадково, – відзначила старший викладач кафедри іноземних мов Тетяна Ряннєль. – Студенти постійно чекають цього свята. З восени питають, коли вже воно відбудеться. На чужині їм особливо необхідно бачитися один з одним, спілкуватися». Представники 17 країн розповіли про мову своєї батьківщини та продемонстрували знання тепер вже їм добре знайомої – української. Студентки філологічного факультету підготували концертні номери українською мовою: поставили жартівливу мініатюру, заспівали пісню. Іноземні студенти підготовчого факультету читали власні вірші на арабській, курдській мовах. Овації зірвали дівчата-іноземки, які виконали китайські та португальські пісні. «Я дуже рада, що всім сподобався наш виступ, – поділилася враженнями студентка підготовчого факультету Афія Мухаммед з Іраку. – Моя група переживала, що скоромовки у нашому виконанні не зрозуміють. Адже російська мова дужа важко вчиться. Нам складно, але ми багато читаємо, практикуємо вимову російських слів». Іноземні студенти підготовчого факультету презентували свої групи. Наприклад, перша група виконала пісню «Підмосковні вечори» чотирма мовами: російською, китайською, французькою та португальською. «У мене навчаються 10 представників з Іраку та 3 з Лівії, – розповіла викладач російської мови підготовчого факультету Оксана Бородачова. –Робоча мова у нас російська, але, щоб пояснити деякі слова, користуємося й англійською. Іноземні студенти дуже допитливі, до всього підходять з ентузіазмом, намагаються докопатися до суті». Перші іноземні студенти приїхали навчатися до Далівського університету ще 1974 року. Проте цього начального року на підготовчому відділенні їх рекордна кількість – 73 чоловіка. Головним предметом у них вважається російська мова, яку як іноземну викладають більше 30 років старший викладач Тетяна Міщенко та близько 25 років старший викладач Тамара Ряннєль.