Print

Іноземні студенти СНУ ім. В. Даля долучаються до досліджень далезнавства

 

Іноземні студенти Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля взяли участь у III регіональної студентської науково-практичної конференції «Мова як інструмент пізнання і засіб спілкування в контексті світової науки і культури».

З цікавими науково-пізнавальними повідомленнями про лінгвокультурологічні проблеми російської мови виступили аспіранти, магістранти та студенти з Тунісу, Іраку, Анголи, Лівії, Китаю. Доповіді супроводжувалися змістовним ілюстративним відеорядом.

Іноземні студенти, як і українські, активно і з великим інтересом вивчають творчу спадщину Володимира Даля. Тому їх філологічні дослідження, особливо в ювілейний рік рідного університету, стосувалися і відносини відомого лексикографа до «чужих слів» (доповіді про запозичення в російській мові іракця Джасіма Мохмуда Джасіма і тунісця Лотфі Халед).

Проте наукові інтереси далівців не вичерпуються вивченням нашого знаменитого земляка. Наприклад, Самар Абед з Іраку прочитав доповідь на тему «Лексема «вишня »в українській культурі», а Ізабель Маланге з Анголи – «Лексема «береза» у російській культурі». Несподіваним було виконання ангольської дівчиною відомої народної пісні «Во поле березонька стояла», як приклад російського фольклору.

П`ять кращих робіт далівців були відзначені дипломами оргкомітету. Свою наукову роботу іноземні студенти-далівці проводять під керівництвом старших викладачів кафедри іноземних мов Тетяни Міщенко і Тамари Ряннель. Іноземні студенти-доповідачі продовжать свої дослідження та з доробками виступлять на щорічній студентській конференції у рамках тижня науки.

Науково-дослідна робота з російської мови студентів-іноземців СНУ університету має найтривалішу історію на Луганщині, так як бере свій початок з 1975 року.