Іноземні студенти СНУ ім. В.Даля зустріли День рідної мови піснями та віршами десятьма мовами

У Східноукраїнському національному університеті імені Володимира Даля пройшло святкування Дня рідної мови.

За рішенням ЮНЕСКО 21 лютого відзначається День рідної мови. У Далівському університеті, для збереження та підтримки культурних традицій всіх народів це свято проводиться вже восьмий рік поспіль. Нагадаємо, що 35 років потому Далівський університет одним з перших розпочав навчання іноземних студентів.

«Це свято ми проводимо невипадково, – розповіла старший викладач кафедри іноземних мов Тетяна Міщенко. – Студенти з захватом чекають цього дня, оскільки на чужині їм особливо необхідно бачитися один з одним, спілкуватися та не забувати рідної мови».

Традиційно у підготовці задіяні іноземні студенти різних курсів. Вони готують вірші, пісні та розповіді на своїх рідних мовах та мовах, що поєднали їх тут – російській та українській.

У заході взяли участь студенти з Іраку, Сирії, Йорданії, Тунісу, Марокко, Йємену, Пакістану, Китаю, Анголи, Болгарії, Нігерії, Конго, Індії, Судану, Греції, Сомалі, Єгипту, Кувейту. Більшість з учасників – студенти 1-2 курсів, які ще не досконало знають російську та українську. Проте вони блискавично вправлялися з декламуванням віршів «Заповіт» Тараса Шевченка, «Родина» Роберта Рождественского, «Жди меня» Костянтина Симонова та багато інших. Звучали і авторські вірші.