Кафедра фізичного виховання Далівського університету відсвяткувала ювілей

У спортивному комплексі Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля відбулося урочисте свято, присвячене 50-річному ювілею з дня заснування кафедри фізичного виховання Далівського університету.

У святкуванні взяли участь  заступник начальника управління у справах сім’ї, молоді та спорту Луганської ОДА Андрій Касаткін, начальник управління з питань фізичної культури та спорту Луганської міської ради Олексій Сердюков, голова Луганського обласного відділення НОК України Микола Кравченко, начальник Луганського обласного управління з фізичного виховання та спорту комітету з фізичного виховання та спорту МОНмолодьспорту України Віталій Гуцало, заступник голови Луганського обласного фізкультурно-спортивного товариства «Спартак» Вадим Кравченко, викладачі кафедри, видатні спортсмени та керівництво вишу.

«Про наш університет завжди судять по справах. І ви бачите, яким би не був час, одне-єдине слово, яке завжди характерне для нашого університету, – студент. І сьогодні наші спортсмени це підтвердили.  – підкреслила проректор з науково-педагогічної роботи, доктор політичних наук, професор Галина Щедрова. – Дозвольте привітати збірну команду з фанк-аеробіки та вручити їм почесну грамоту за величезну працю, яку вони зробили».

Андрій Касаткін привітав кафедру з ювілеєм та наголосив: «Через цей виш пройшла плеяда знаменитих у всьому світі людей. Я думаю, що до долі кожного з них була прикладена лепта працівників кафедри фізичного виховання. Ви давали цим людям здоров’я та повноцінний фізичний розвиток. Я вітаю всі покоління, які працювали на цій кафедрі, з ювілеєм!». Також він урочисто вручив кафедрі нагороди від Луганської ОДА.

«У цей день я хочу подякувати вам за те, що ви допомагаєте донести спадщину фізичної культури та спорту в нашому місті, за підготовку спортсменів, за фізичний гарт десятків тисяч луганчан, – привітав працівників кафедри Олексій Сердюков. –  Хочу побажати вам, щоб наступне 50-річчя було таким же вдалим щоб ви досягли ще кращих спортивних результатів».

Також кафедру фізичного виховання привітали Федерація Пауерліфтингу України та Федерація  Баскетболу України, Президент Федерації Футболу України Григорій Суркіс, а також колеги з Краснодонського, Сєвєродонецького,  Рубежанського та Кримського філіалів. Окрім цього, від імені Луганського обласного відділення НОК України кафедрі вручили Олімпійську бібліотеку.

На святковому концерті своїми яскравими виступами привітали присутніх  Далівські збірні команди з різних видів спорту, студентський колектив факультету рейкових комунікацій «Хіт-севен»,  народний ансамбль сучасного танцю «Пульс», студентський танцювальний колектив «Пірати», команда зі спортивної аеробіки «Хай тобі грець, crew» та студентка філософського факультету Вероніка Луговська.

Під час святкового заходу за вагомий особистий внесок у розвиток спорту та кафедри фізичного виховання СНУ ім. В. Даля, у зв’язку з 50-річним Ювілеєм кафедри були відзначені завідувачі кафедрою минулих років, ветерани кафедри та викладачі. А видатні спортсмени – вихованці Далівського університету та діючий завідувач кафедрою, професор, доктор біологічних наук, заслужений працівник освіти України Валентин Ляпін отримали відзнаки за високий професіоналізм, значний внесок у розвиток фізичної культури , спорту в регіоні та великі спортивні досягнення.

Нагадаємо, що кафедра фізичного виховання Далівського університету була створена в 1962 році. За 50 років її існування вона випустила велику кількість майстрів спорту міжнародного класу та переможців великих змагань, її викладацький колектив виріс з 3 до 41 людини. На кафедрі відкрито спортивний клуб, створено команди з гандболу, баскетболу, волейболу, кульової стрільби, класичної боротьби, пауерліфтингу, фанк-аеробіки, жіночого софтболу та інших видів спорту.

Підготувала: Наталія Осичнюк