Кафедра залізничного транспорту отримала грант Британської Ради

Кафедра залізничного транспорту Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля стала переможницею конкурсу щодо отримання гранту за програмою «Інтернаціоналізація вищої освіти», який надається Британською Радою в Україні.

Відбірковий комітет Британської Ради ретельно розглянув всі одержані заявки та обрав 25 українських і британських університетів, що отримають гранти на здійснення ознайомчих візитів один до одного. Університетом-партнером СНУ ім. В.Даля став один з найбільших університетів Великобританії – Університет Лідса (University of Leeds).

Грантові кошти будуть спрямовані на співпрацю та обмін досвідом між університетами, низку заходів з академічної мобільності представників українських та британських вищих навчальних закладів. «Успішна реалізація поїздок допоможе налагодити контакти з колегами з Лідса, обговорити можливі спільні наукові проекти, – відзначила доцент кафедри залізничного транспорту СНУ ім. В. Даля Олена Ноженко. – А ще це реальна можливість знайти партнерів для участі у великих європейських наукових проектах, які фінансуються Єврокомісією». Також Олена Сергіївна розповіла, що наразі кафедра виступає з ініціативою щодо підписання договору про співпрацю з Університетом Лідса. У разі успішної презентації результатів досліджень та знайдення спільних напрямків подальшої співпраці, СНУ ім. В. Даля університет отримає можливість подати заявку на грант для отримання фінансування на більш тривалі візити до університету-партнеру задля  розвитку більш глибокої та плідної співпраці з цим вишем.

Пошуково-ознайомчі візити будуть здійснюватися задля розвитку науково-технічного співробітництва між Інститутом транспортних досліджень Університету Лідса (Англія) та Інститутом транспорту і логістики СНУ ім. В. Даля (Україна). Викладачі планують обговорення  таких перспективних проектів, як: декарбонізація і стійкість європейської економіки шляхом впровадження зеленої логістики і смарт-технологій в галузі транспорту, розширення використання інтермодальних перевезень вантажів та систем моніторингу та відстеження вантажу, сталий регіональний розвиток на базі інтелектуальних і зелених логістичних центрів для створення транспортного коридору «Європа – Китай». Крім того, планується обговорити пріоритетні проекти для обох університетів для участі у програмах ЄС Horyzont2020, Erasmus+, Shift2Rail та Jean Monnet.