Коледж Далівського університету визнано лідером освіти

Коледж Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля на заключній частині Загальнонаціональної громадської акції «Флагмани освіти і науки України» відзначено Дипломом «За вагомий внесок у розвиток освіти і науки України», символом акції – «кришталевою совою» та презентаційним виданням «Флагмани освіти і науки України».

Наказом Міністерства освіти і науки України від 04.04.2007 р. за №276 Коледж Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля затверджений обласним базовим навчальним закладом ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації Луганської області. У минулому році Коледж відзначив 90-річницю з дня свого заснування.

Сьогодні – це багатопрофільний заклад, в якому працюють 270 викладачів та співробітників. Багато викладачів Коледжу очолюють обласні методичні об’єднання. У Коледжі навчаються 1700 студентів, опановуючи 14 спеціальностей. З 2003 року очолює Коледж «Заслужений працівник освіти України» Наталія Лисенко.

За якісну підготовку висококваліфікованих спеціалістів, вагомий внесок у розвиток національної освіти у жовтні 2010 року колектив Коледжу відзначений Почесною грамотою Кабінету Міністрів України.

«Коледж живе насиченим, змістовним життям, що робить його конкурентоспроможним і привабливим в освітньому просторі Луганщини й України, – розповідає директор Коледжу Наталія Лисенко. – Наші студенти – переможці та призери обласних олімпіад, конференцій, конкурсів – гідно представляють заклад на всеукраїнському рівні. В нас діє мережа гуртків і клубів, спортивних секцій. Широко відомий мешканцям Луганська волонтерський загін «Співдружність» та сільськогосподарський загін «ТРанзИт – 999». Крім того, щороку Коледж – переможець і призер спартакіади серед ВНЗ І-ІІ р.а».

За 90 років існування Коледж підготував близько 50 тисяч спеціалістів для потреб народного господарства країни. Серед них – значна кількість спеціалістів працює на машинобудівних підприємствах Луганська, області, України, країн СНД, ближнього та далекого зарубіжжя. Коледж пишається своїми випускниками, серед яких відомі на Луганщині і в Україні особистості. Освіту тут здобували чотири теперішні ректори ВНЗ III-IV р.а.: ректор СНУ ім. В.Даля, доктор технічних наук Олександр Голубенко, ректор Луганського національного аграрного університету, доктор економічних наук Валентина Ткаченко, ректор Кременчуцького державного політехнічного університету ім. М. Остроградського, доктор технічних наук Михайло Загірняк та ректор Луганського інституту праці і соціальних технологій Тетяна Шаповалова. Серед випускників – народний депутат України Віктор Тихонов, депутат Верховної Ради України І, V, VI скликань, віце-прем’єр-міністр України (2010-2011 рр.), заслужений тренер України Владислав Пустогаров, депутат Верховної Ради України ІІІ скликання, Герой Соціалістичної праці Анатолій Драголюнцев, Герой Радянського Союзу Олександр Рай.

Нагадаємо, що основним завданням щорічної Громадської акції «Флагмани освіти і науки України» є відзначення та вшанування кращих представників освіти і науки відзнаками «Флагман освіти і науки України», широке розповсюдження інформації про них, а також підтримка вітчизняних і закордонних інвестицій у систему освіти і науки. Акція проводиться за підтримки Кабінету Міністрів України, Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти, Національної академії наук України, Академії педагогічних наук України.

Підготувала Галина Щербак