Колекцію далівчанки відзначили дипломами міжнародних конкурсів дизайнерів

Студентка четвертого курсу кафедри легкої і харчової промисловості Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля (спеціальність «Швейні вироби») Олена Процан представила Луганську область на ХІІ Міжнародному  конкурсі молодих модельєрів-дизайнерів костюма «Печерські каштани» та Х Міжнародному фестивалі дизайну та моди «Губернський стиль – 2012».

Далівчанка презентувала на конкурсі «Печерські каштани»  колекцію суконь з атласу чорного, білого та сірого кольорів «Слабка та сильна», що орієнтована на жінок середньої вікової групи. Говорячи про назву своєї колекції, Олена зазначила, що в її білих сукнях  кожна жінка зможе відчути себе ніжною та слабкою, а в чорних – сильною та незалежною. «Орієнтуючись на символ Інь-Ян як поєднання чоловічого та жіночого,  я обрала гармонійне поєднання білого та чорного кольорів, а сірий – як нейтральний між ними», – додала студентка.

Упродовж п’яти днів журі конкурсу «Печерські каштани» обирали переможні колекції одягу, взуття, аксесуарів та текстильні вироби студентів-дизайнерів з різних українських міст у номінаціях «Pret-a-рorter»,  «De Lux»,  «Folk»,  «Pro-Art»,  «Cuture», а також  у конкурсі «Іміджевий стиль київського волонтера», присвяченому Євро-2012.

Колекцію Олени Процан відзначили дипломом учасника півфіналу конкурсу «Печерські каштани», а завідувача кафедрою легкої і харчової промисловості Далівського університету кандидата технічних наук, доцента Інну Дейнеку, яка підтримувала та допомагала студентці в підготовці колекції, – «Подякою за підтримку творчого потенціалу обдарованої молоді».

Що ж стосується другого конкурсу –  Х Міжнародного фестивалю дизайну та моди «Губернський стиль – 2012» – то на ньому було показано лише дві колекції з України, одна з яких – «Слабка та сильна» Олени Процан. На фестивалі, який традиційно проводився у російському місті Воронеж, молоді модельєри з Єгипту,  Китаю, Куби, Франції, України та 39 регіонів Росії представили публіці 106 колекцій одягу. Їхню майстерність оцінювало досвідчене інтернаціональне журі, до складу якого увійшли патріарх російської моди В’ячеслав Зайцев, президент Асоціації моди Китаю Лі Данчинь, професор університету Верхнього Ельзасу (Франція) Домінік Адольфе та інші. Далівчанка представляла свою колекцію  на розсуд журі в номінації «Pret-a-рorter», в якій змагалася з ще 36 учасниками.

«Лише участь у фестивалі – велике досягнення для мене. Там було, на що подивитися та чому навчитися. Я набралася досвіду, зарядилась позитивом та творчою енергією», – розповіла Олена. За її словами, «Печерські каштани» та «Губернський стиль – 2012» надихнули її на створення ескізів нового одягу та збільшили бажання створювати щось незвичайне та прекрасне. Журі фестивалю відзначило її колекцію «Слабка та сильна» дипломом.

Зазначимо, що студентки СНУ ім. В. Даля  й раніше брали участь у фестивалі «Губернський стиль»: так, у 2009 році Ганну Заяц і Світлану Дорошенко відзначили дипломом у номінації «Pret-a-porter» за колекцію «В очікуванні весни», а також за колористичне рішення представленого одягу, а в 2011 році Людмила Кузьменко отримала диплом за колекцію «ХАКІ DAY». Про успішність виступів далівчанок також свідчать дипломи, які вже неодноразово вручали викладачам кафедри легкої і харчової промисловості.

До речі, цього року на фестивалі «Губернський стиль – 2012» Інна Дейнека та ректор університету професор Олександр Голубенко отримали подяку від метра моди В’ячеслава Зайцева. А старші викладачі кафедри Ольга Мокшина та Лідія Федіна, які підтримували та допомагали Олені Процан, отримали дипломи «За високий професіоналізм у підготовці фахівців в області конструювання, моделювання та дизайну одягу, за значний вклад у розвиток дизайнерської освіти».

Нагадаємо, що Міжнародний конкурс молодих модельєрів-дизайнерів костюма «Печерські каштани» проводиться з метою розвитку творчих контактів з молодими творцями сучасної і майбутньої моди, об’єднання інтелектуального та практичного досвіду талановитих модельєрів-дизайнерів, взаємообміну та взаємозбагачення культурними й національними традиціями, а також з метою відзначити початківців, фахівців у сфері дизайну, художнього моделювання, конструювання і технології виготовлення одягу, взуття, аксесуарів. Конкурс проводиться щороку в травні на базі Київського національного університету технологій і дизайну та  передбачає участь студентів вишів, які готують фахівців у сфері дизайну та художнього моделювання костюма, з міст України, країн СНД та  Європи.

Міжнародний фестиваль дизайну та моди «Губернський стиль» – сумісний проект Національної академії індустрії моди та організаторів фестивалю у Воронежі, цього року проводився за підтримки Міністерства  промисловості та торгівлі Росії та благодійного фонду «Руський силует». Основна мета фестивалю – підтримка молодих дизайнерів, демонстрація їхніх творчих можливостей та таланту, розвиток ринку легкої промисловості, формування модних тенденцій та  збереження національних культурних традицій.

Підготувала: Наталія Осичнюк

На фото: Олена Процан з Лі Данчинь; сукня з колекції “Слабка та сильна”