Команду ерудитів Далівського університету визнали найкращою

На Молодіжному чемпіонаті Луганська з гри «Що? Де? Коли?», який відбувся в Східноукраїнському національному університеті імені Володимира Даля, Далівська команда «Холодильник «Донбасс» виборола перше місце.

В інтелектуальних змаганнях Молодіжного чемпіонату  сезону 2011 – 2012 рр.  взяли участь шість команд: «Холодильник «Донбасс», «Ятвойдомтрубашатал», «BrainForce», «Ы де Я?!», «Барбара Стрейзанд», «Улыбка 52го калибра», а ще дві команди – «Курилов» та «Бременские музыканты» –  виступали поза конкурсом.

Чемпіонат складався з трьох турів по 12 запитань, на які команди мали відповісти одночасно в письмовому вигляді. Кожна правильна відповідь оцінювалася в один бал. До участі допускалися команди з трьох – шести учасників, які народилися не раніше 1.09. 1988 року.

За словами організатора чемпіонату Олени Фетисової, гра була дуже напруженою та драматичною: боротьба за друге місце зберігалася до останнього запитання, усі команди показали високий рівень підготовки. За результатами гри перше місце посіла Далівська команда «Холодильник «Донбасс», друге – «Ятвойдомтрубашатал», а третє виборола команда «BrainForce». Згідно з правилами чемпіонату, тепер команди «Холодильник «Донбасс» та «Ятвойдомтрубашатал» отримають можливість представити Луганську область на Всеукраїнському молодіжному чемпіонаті з гри «Що? Де? Коли?», який відбудеться в Одесі на початку травня 2012 року.

«Наша команда грає вже третій рік, і за цей час її склад майже не змінився. Наприклад, троє учасників грають ще з самого заснування команди, – розповіла капітан команди «Холодильник «Донбасс» Маргарита Герфанова. – Нашу команду представляють далівці: троє з нас – студенти, двоє – аспіранти».

На думку Маргарити, головний секрет успіху команди – наполегливі щотижневі тренування, під час яких учасники не тільки підвищують рівень своїх знань, але й вчаться розуміти один одного, розробляють власну оригінальну техніку гри.

«Холодильник «Донбасс» вже  не вперше представлятиме Луганську область на Всеукраїнському молодіжному чемпіонаті з гри «Що? Де? Коли?». Минулого року гравці показали високі результати на таких змаганнях та посіли шосте місце. «У цьому сезоні на Всеукраїнському чемпіонаті ми плануємо, як мінімум, досягти таких самих результатів, як в 2011 році, а як максимум – потрапити до числа призерів», – розповіла Маргарита Герфанова.

Нагадаємо, що  Молодіжний чемпіонат Луганська з гри «Що? Де? Коли?» проводиться з 2003 року. Його організатором виступає Луганський молодіжний клуб знавців «Эрудит», який існує вже понад 25 років. Також «Эрудит» щорічно, протягом 15 років,  проводить фестиваль знавців «Майский жук».

Підготувала: Наталія Осичнюк