Print

Конференція «Молодь і наука: сучасний стан, проблеми та перспективи розвитку права в Україні»

 

У межах Днів Європи в Україні та до Днів юридичного факультету у СНУ ім. В. Даля відбулась Всеукраїнська науково-практична конференція аспірантів, студентів, молодих науковців «Молодь і наука: сучасний стан, проблеми та перспективи розвитку права в Україні», співорганізаторами якої виступили Департамент зовнішніх зносин, зовнішньоекономічної та інвестиційної діяльності Луганської ОГА та Апеляційний суд Луганської області. 

У першому пленарному засіданні взяла участь учнівська молодь – учасники та переможці інтернет-голосування за найкращу роботу в рамках конкурсу «Правознавці, історики та філософи: юні таланти України». Аудиторія мала можливість ознайомитися з цікавими та неординарними доповідями переможців: правовим визначенням сучасних творчих напрямів таких як мурал-арт та фанфікшн тощо, проблемами та станом сучасного законодавства та правової освіти.

На другій панельній дискусії були присутні фахівці з практичним досвідом роботи в правовій сфері – судді Апеляційного суду Луганської області Євгенія Тополюк, Андрій Яресько, а також заступник керівника Луганської місцевої прокуратури № 2 Луганської області Олексій Шульженко.

На конференції були обговорені актуальні питання доступу до суду з урахуванням позиції Європейського суду, визначення особливостей розгляду трудових спорів за сучасним законодавством, тобто зі змінами у ЦПК, що передбачають спрощену процедуру розгляду трудових спорів, питання кримінальної відповідальності за злочини, що пов’язані з тероризмом.

Сучасний напрям працевлаштування на основі фрілансу викликав жваве обговорення щодо подальшого пенсійного забезпечення фрілансера. 
Організатори конференції вдячні усім учасникам за цікаві, ґрунтовні доповіді, плідну дискусію!