Кращих політологів України готують у СНУ ім. В.Даля

Студент п’ятого курсу спеціальності «Політологія» Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля Дмитро Салобай посів перше місце у II-му (заключному) турі Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з політичних наук серед вищих навчальних закладів, який відбувся у Чернівцях.

Дмитро представив на конкурс наукову роботу з теми «Соціал-демократична партія Німеччини та Лейбористська партія Великобританії: компаративний аналіз». В ній він здійснив порівняння європейських партій і зробив висновки для підвищення ефективності політичного процесу в сучасній Україні. Сам Дмитро відзначає, що високі життєві здобутки може забезпечити лише справжній професіоналізм та комунікативність, тому він з інтересом досліджує провідні  тенденції формування та функціонування політичної влади. Також переможець захоплюється різноманітною політичною проблематикою – лобізм, лібералізм, політичні технології та багато іншого.

«Практична спрямованість нових політологічних знань сприяє реформуванню політичної системи нашого суспільства, – розповіла завідувач кафедри  політології СНУ ім. В.Даля, доктор політичних наук, професор Галина Щедрова. – Сьогодні ці знання потрібні нашій державі, щоб мінімізувати кризові явища і реалізувати одвічне устремління нашого народу жити в демократичній країні. Дуже гарно, що далівці сумлінно вивчають політологію і формують нову політичну культуру. За цими студентами майбутнє нашої країни».

У Далівському університеті багато напрямів підготовки студентів, які є найсильнішими в Україні. Один із них – політологічна наукова школа. Кафедра політології СНУ ім. В.Даля – одна з першопрохідців у цьому науковому напряму в Україні, а завідувач – професор Галина Щедрова – одна з перших в Україні жінок, які захистили докторську дисертацію з політичних наук. Сьогодні на цій кафедрі здійснюють підготовку фахівців три доктори політичних наук, професори та сім кандидатів політичних наук, доцентів. Високий рівень знань студенти підтверджують щорічно й на Всеукраїнських олімпіадах. Чотири роки поспіль Далівський університет Наказом Міністерства освіти і науки України був базовим для проведення II етапу Всеукраїнської студентської олімпіади з дисципліни «Політологія» для всіх вищих навчальних закладів III-IV рівнів акредитації.

Підготувала: Галина Щербак