Круглий стіл у СНУ ім. В. Даля на тему розвитку інклюзивної освіти

У Центрі розвитку кар’єри СНУ ім. В. Даля відбулося засідання круглого столу «Сучасний вектор розвитку інклюзивної освіти в Україні», в якому взяли участь здобувачі вищої освіти факультету гуманітарних наук, психології та педагогіки та студенти з особливими освітніми потребами.

Метою круглого столу було визначення ресурсного потенціалу інклюзії здобувачів вищої освіти з особливими освітніми потребами, обговорення особливостей впровадження інклюзивного навчання в Україні.

У привітальному слові ректор СНУ ім. В. Даля, доктор технічних наук, професор Ольга Поркуян зазначила, що інклюзивна освіта в Україні в цілому, й в нашому університеті зокрема впроваджується досить успішно. Цьому сприяє державна законотворчість, активність з боку громадськості. Лише за таких умов можливо сформувати відповідну систему цінностей у суспільстві, ліквідувати соціальну ізольованість осіб з інвалідністю.

На засіданні круглого столу виступили кандидат психологічних наук, доцент, доцент кафедри психології та соціології Ольга Лосієвська, головний спеціаліст Департаменту освіти і науки Луганської ОДА Олена Кутєпова, завкафедрою іноземних мов та професійної комунікації, кандидат педагогічних наук, доцент Ольга Крсек, начальник відділу освіти Сєвєродонецької міськради Лілія Талдонова, директор Сєвєродонецького міського Центру зайнятості Сергій Акулов. За допомогою відеозв’язку до обговорення долучилися доктор педагогічних наук, професор кафедри педагогіки початкової освіти Рівненського державного гуманітарного університету Зоя Шевців та президентка Харківської обласної фундації «Громадська альтернатива» Марія Ясеновська.

Під час круглого столу було визначено головні проблеми та бар’єри на шляху реалізації інклюзивної освіти, можливі шляхи впровадження та перспективи її розвитку в закладах вищої освіти.