Кубок Європейських Чемпіонів 2011 з софтболу виграла луганська команда «Ніка-Далівський університет»

Клубна команда з софтболу Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля «НІКА-Далівський університет» вперше стала володаркою Кубка Європейських чемпіонів, обігравши в фіналі сильного суперника – французьку команду “Comanches” з рахунком 7:6. Луганські софтболістки вже шість разів виступали на цих змаганнях, з них тричі команда ставала бронзовим призером і один раз срібним.

Турнір 2011 проходив у болгарській Дупніці. В ньому взяли участь 10 клубних команд з Франції, Іспанії, Болгарії, Швеції, Англії, Польщі, Греції, Словаччини, Данії. Україну представляла команда «НІКИ», що складалася зі студенток, випускниць і трьох легіонерів. Перемігши у всіх 9-ти іграх найпрестижніших змагань, далівчанки вперше завоювали золоті медалі і право грати в майбутньому сезоні в еліті європейського клубного софтболу.

Спочатку гра складалася на користь суперниць з Франції. У першому ж іннінгі в будинок луганської команди було занесено 4 очки. В четвертому нападі «НІКІ» вдалося переломити хід поєдинку – вона здобула 5 очок і вирвалася вперед. А в п’ятому  іннінгі луганська команда зміцнила перевагу – 6:4. Потім француженки зрівняли рахунок. Але вирішальне очко занесла в будинок італійський легіонер «НІКІ» Аліче Фьоре. RBI на рахунку іншого легіонера – Брен Де Бліс.

Таким чином, Кубок Європейських чемпіонів 2011 дістався «НІКІ», французькі «Comanches» опинилися на другому місці, а третє посіла іспанська команда. Треба відзначити, що в обох команд-призерів «НІКА-Далівський університет» вже вигравала, а у француженок навіть двічі: на попередньому етапі і в півфіналі.

«Команда зіграла сильно, враховуючи багаторічний напрацьований досвід, – зазначив генеральний менеджер команди «НІКА – Далівський університет» Василь Кисіль. – До цієї великої перемоги ми йшли цілих шість років. І, нарешті, змогли привезти до Луганська знаменитий Кубок Європи!»

Нагадаємо, що команда «НІКА-Далівський університет» заснована в 1989 на базі тоді ще Машинобудівного інституту (зараз – Східноукраїнський національний університет імені Володимира Даля). Основний склад – студентки університету. З 2006 року команда далівчанок стала виступати за всю країну на Кубку Європейських чемпіонів.

Підготувала: Наталія Вергуненко