Print

Культурно-містецька співпраця зі Львівською областю

 

Студенти і викладачі СНУ ім. В. Даля прослухали лекцію кандидата історичних наук Ігоря Медведя на тему «Яких історичних героїв потребує українське суспільство, або чому Іван Франко актуальний для сьогодення».  

Захід відбувся в рамках Угоди про торгово-економічне, науково-технічне і культурне співробітництво між Львівською обласною державною адміністрацією, Львівською обласною радою та Луганською обласною державною адміністрацією, Луганською обласною військово-цивільною адміністрацією за результатом домовленостей між керівниками двох областей.

Львівський науковець розповів про роботу і підходи, які були спрямовані на осучаснення літературно-меморіального музею Івана Франка. Зусиллями колективу на чолі з новим керівником заклад крім основної функції став  майданчиком  для наукової роботи, різноманітних майстер-класів. Головна ж мета – довести відвідувачам, що Іван Франко був не тільки видатним українцем, але й цікавою людиною з нелегкою долею. Щоб, так би мовити,  зняти національного учителя з постаменту, функціонує сайт «Франко: Наживо», у музеї проводяться тематичні ігри «Що? Де? Коли?», створюються медійні приводи для привертання уваги до видатної постаті. Один з останніх, приміром, – поселення в музеї рудого кота на прізвисько Мурлика. Так звали героя віршованої казки Івана франка «Лис Микита».

Про актуальність поета, прозаїка, драматурга,    публіциста, філософа, політичного і громадського діяча, мово- і літературознавця, економіста, етнографа, перекладача свідчить той факт, що сучасні виконавці включають у свій репертуар пісні на вірші видатного українця. Це гурти "Мері", "Rock-H", "Плач Єремії", "КораЛЛі", "Козак Сістем", "Кому Вниз", а також Ніно Катамадзе та Олег Скрипка.

Лиш хто любить, терпить, 
В кім кров живо кипить, 
В кім надія ще лік, 
Кого бій ще манить, 
Людське горе смутить. 
А  добро веселить, — 
Той цілий чоловік.

Франкознавці вважають, ці рядки поета свідчать – ці людські цінності були притаманні самому Івану Яковичу, який усім своїм життям показав приклад незламності і свободи від страху.