Курси підвищення кваліфікації на базі СНУ ім. В.Даля – шлях до удосконалення і нової роботи

Курси «Дефектологія у патопсихології», організовані Центром підвищення кваліфікації, перепідготовки, удосконалення Східноукраїнського національного унверситету імені Володимира Даля, стали у нагоді 15 практичним психологам дитсадків, шкіл та спеціалістам міськвно.

Слухачка курсів шкільний психолог Яна Білан вважає програму курсів «Дефектологія у патопсихології» насиченою. Тут, каже, тема розкривається не поверхнево. Приміром, якщо мова йде про дефектологію, то викладачі торкаються і медичних аспектів – розповідають про будову ока або різновиди слухових апаратів.

«На курсах вчать розпізнавати етапи і види затримки розвитку  у дітей із розумовою відсталістю. Для мене це важливо, щоб вчасно надавати рекомендації батькам»,  – каже практичний психолог дитсадка Людмила Овєрченко.

На курсах викладають досвідчені спеціалісти університету. Тетяна Дрига вчить слухачів працювати за програмою «Вундеркінд». Вона самостійно придбала її 5 років тому і вважає дуже ефективною для розвитку мови. Каже, в логопедії нічого кардинального не відбувається, але розвитку набирає, приміром, логопсихологія. Програма курсів орієнтована на людей, які мають вищу освіту. Після цих курсів вони можуть змінити профіль своєї роботи – психолог отримає право працювати дефектологом. Це дуже актуально з огляду на те, що в школах впроваджується інклюзивна освіта, а спеціалістів катастрофічно не вистачає. Тобто отримані на курсах знання і свідоцтво державного зразка про підвищення кваліфікації допоможе спеціалісту змінити профіль роботи, якщо сьогоднішня сфера його діяльності не відповідає його освіті. На вересень вже є заявки на такі ж самі курси для психологів.

Директор Центру Ілля Моргачов запевняє – такі курси можна порівняти з дрібносерійним виробництвом. Кожний курс – це новий комплекс організаційних робіт, розробка навчальної програми  згідно з потребами замовників і окрема рекламна кампанія. Курси організовуються, приміром,  під замовлення підприємства або організації, яким необхідно підвищити кваліфікацію працівників, – групові  або для однієї людини. Для слухачів з інших міст розробляється режим навчання або дистанційний, або з мінімальною кількістю приїздів.

Такі організаційні питання вирішує провідний спеціаліст Центру Наталія Постільга.  Розповідає – Центр співпрацює з міським і обласним Центрами зайнятості, виграв конкурс за 4 програмами.

Навчалися на курсах у висококваліфікованих викладачів СНУ ім. В.Даля і так звані ваучерники, люди, які перебувають на обліку в ЦЗ, досягли 45 років або були звільнені з держорганів за скороченням штатів і мають право на безкоштовне отримання другої освіти у виші або на курсах підвищення кваліфікації.

За минулий навчальний рік Центр видав 200 свідоцтв.

Ілля Моргачов вважає перспективними напрямками підвищення кваліфікації англійську мову і комп’ютерну грамотність.

Адреса Центру підвищення кваліфікації, перепідготовки, удосконалення: м. Сєвєродонецьк, пр-т Центральний, 59А. (066) 645 27 55, (050) 860 39 89.

20160629defektologi3 20160629defektologi2