«Кузнею луганських директорів на 100% можна назвати Східноукраїнський університет»

Про це повідомляє на своєму сайті кадрова компанія «Навігатор» (асоціація кадрових агентств АРКА). Поставивши завдання з`ясувати, де навчалися керівники і топ-менеджери підприємств Луганська, співробітники компанії проаналізували дані 200 керівників з вищою освітою. При цьому враховувалося і перша і додаткова освіта, яку респонденти отримали вже в більш зрілому віці. За обома показниками упевнено лідирує Східноукраїнський національний університет імені Володимира Даля і його випускники, що здобули освіту з інженерно-технічних, економічних спеціальностей, а також маркетингу. «Лідери, як виявилось, зростають перш за все з технарів, виробничників і економістів», – пише автор статті Сергій Беляєв. Дослідники пояснюють і причини феномену: «Скромні показники педуніверситету і медуніверситету, що не потрапив й у 15-ку, говорять про те, що на відміну від названих, Східноукраїнський національний університет по переліку спеціальностей був спочатку ближчий до запитів бізнесу». «Зараз, коли ми говоримо про те, чи будуть затребувані, а отже, популярні ті або інші спеціальності і вузи, ми маємо на увазі, чи буде ця спеціальність (професія) затребувана сферою бізнесу чи ні, – продовжує автор. – Чи легко фахівцеві з такою спеціальністю знайти гідну роботу чи ні. На жаль, гуманітаріїв (педагогічний університет) і медиків не готують адекватно бізнесу». Виграють ті вузи, які постійно проводять моніторинг ринку праці і прагнуть задовольнити або навіть передбачити його потреби. «На даний момент саме ВНУ ім. В.Даля дає найбільш затребувану якісну освіту», – такий висновок дослідників.