Легендарному тренерові, що стояв у витоків софтболу в Україні, виповнилося б 75

Заслуженому тренерові України Володимиру Шигалевському 19 жовтня 2009 року виповнилося б 75 років. Його сім`я, вихованці і колеги з теплотою та глибокою пошаною згадують цю чудову людину.

Володимир Валентинович народився 19 жовтня 1934 року в Харкові в сім`ї службовців. У 1953 році закінчив середню школу і поступив до Харківського державного медичного інституту, після закінчення якого був розподілений в Луганську область. Свою трудову діяльність він почав в Луганському обласному лікарсько-фізкультурному диспансері на посаді лікаря-терапевта. Згодом був переведений до Луганського державного медичного інституту на кафедру фізичного виховання, лікувальної фізкультури і лікарського контролю. У 1967 році Володимиру Валентиновичеві було присуджено вчений ступінь кандидата медичних наук і в цьому ж році – доктора філософії.

У 1978 році Володимир Валентинович був переведений у Ворошиловградський машинобудівний інститут доцентом кафедри фізичного виховання, де і пропрацював до останніх днів. У 1984 році він очолив кафедру. Пізніше, вже в 1995 році отримав вчене звання професора.

Працюючи тоді ще в Машинобудівному інституті, Володимир Валентинович створив у 1989 році легендарну нині софтбольну команду «НІКА». За час своєї тренерської діяльності Володимир Валентинович підготував 29 майстрів спорту України з софтболу і, у зв`язку з цим, йому в 2003 році було присуджено звання Заслуженого тренера України.

Він першим в місті розгледів в цьому виді спорту можливість удосконалювати саме ті якості, які необхідні студенткам саме технічного вузу. Основний склад до цих пір – це студентки тепер уже Східноукраїнського національного університету імені Владимира Даля. А тоді команда стала фактично першопрохідцем в жіночому софтболі на Україні. Вже на перших змаганнях – першості профспілок УРСР виграла «Ніка», в 1991 році вона ж перемогла в Чемпіонаті України.

Трагічним для команди стала смерть тренера і творця 7 лютого 2004 року. У тому ж 2004 року тренерами команди стали Василь Кисиль і Артур Царенко. Проте в той рік на жодних змаганнях команда не показала високих результатів. Але команда, не дивлячись на жіночий склад, вистояла. Сьогодні команда є 16-ти кратним Чемпіоном України, 11-ти кратним володарем Кубка України, двічі бронзовим і один раз срібним призером Кубка Європейських Чемпіонів, учасником Чемпіонату Світу і багатократним учасником Чемпіонатів Європи.

Володимир Валентинович Шигалевський створив команду, яка славить його ім`я досі. Він виховав плеяду вдячних учнів і вніс вагомий внесок до спортивної, наукової і виховної сфер наший країни. Його справа живе, його ім`я назавжди в наший пам`яті!