Лекцію «Співвідповідальність задля прориву» прочитав далівцям Павло Шеремета

В навчальному корпусі СНУ ім. В.Даля відбулася презентація стипендіальної програми «Завтра.UA» Фонду Віктора Пінчука, приурочена до старту 12-го конкурсу програми. Декілька нинішніх стипендіатів розповіли далівцям про можливості, які надає талановитим та цілеспрямованим студентам ця програма, а також про те, як змінилося їхнє власне життя завдяки долученню до спільноти «Завтра.UA».

Далі слово узяв Павло Шеремета, міністр економічного розвитку та торгівлі України 2014 року, засновник Майстерні стратегій Прорив.

Павло Михайлович висловив своє бачення розвитку цивілізації, а також місця, до якого належить прагнути в майбутньому світі теперішнім студентам.

Основними тезами його виступу були такі:

У найближчі десятиріччя на людство чекає інтенсивна роботизація. Багато нинішніх популярних спеціальностей стануть мало потрібними. Найціннішим товаром будуть нові ідеї.

Як студентам-далівцям, так і Університету в цілому слід ставити перед собою найвищі цілі. «Забудьте про те, що ви конкуруєте з іншими вишами Луганської області. Ваші конкуренти – це Бангалорський і Пекінський університети».

«Якщо ви гадаєте, що вам щось недодають, то це означає, що вас охопила гординя і заздрощі. А це погані почуття, вони віднімають вашу енергію, таку потрібну для розвитку й руху вперед. Нічого ні від кого не вимагайте, нікого ні в чому не звинувачуйте, а щось робіть. Ваша робота – мріяти й діяти, як Ян Кум». (Американець українського походження Ян Кум народився у Києві, виріс у Фастові, у 1992 р. емігрував до США, де заснував компанію WhatsApp, а згодом продав її компанії Facebook за 19 млрд доларів).

Для найповнішої самореалізації молодим людям слід покладатися лише на власні сили й підтримку таких недержавних проектів, як, наприклад, програма «Завтра.UA», і не варто багато очікувати від держави. На думку П.Шеремети, головні функції держави полягають у організації захисту країни та у створенні сприятливих умов для всебічного розвитку бізнесу. Тоді кожна людина матиме змогу сама побудувати собі достойне життя, в тому числі зробити достатні заощадження на власне лікування і пенсійне забезпечення.

Наприкінці зустрічі Павло Шеремета відповів на запитання слухачів, а авторам найцікавіших запитань було вручено цінні подарунки.