Print

Логістика очима студентів

 

Під такою назвою на базі Національного університету харчових технологій під патронатом Асоціації «Український логістичний альянс», крупних бізнесових компаній та провідних вишів України, відбувся щорічний Всеукраїнський конкурс для студентів – майбутніх фахівців у сфері логістики. СНУ ім. В.Даля на ньому представила команда інституту транспорту і логістики.

Конкурс спрямований на виявлення інноваційних проектів та розбудову системної взаємодії між українськими студентами, науковцями і фахівцями в сфері логістики.

У фіналі конкурсу взяли участь 9 команд з Харкова, Дніпра, Сум, Львова, Сєвєродонецька та Києва, а саме: від Київської державної академії водного транспорту ім. гетьмана Петра Конашевича-Сагайдачного, Національного авіаційного університету, Національного аерокосмічного університету ім. М.Є.Жуковського «ХАІ», Національного гірничого університету (м. Дніпро), Національного університету «Львівська політехніка», Національного університету біоресурсів і природокористування України, Східноукраїнського національного університету ім. Володимира Даля, Сумського національного аграрного університету та Національного університету харчових технологій – загалом 47 осіб.

Учасників конкурсу привітали директор департаменту вищої освіти МОН України Олег Шаров, Президент Асоціації «Український логістичний альянс» Марія Григорак, проректор з наукової роботи Національного університету харчових технологій Олександр Шевченко та генеральний директор «УЛА» Юрій Гнатовський.

До складу журі увійшли представники Асоціації «Український логістичний альянс», компаній: «Кюне+Нагель Україна», ТОВ «5ПІЕЛЬ», групи компаній Delivery, групи компаній «Мілк сервіс», ТОВ «Хаски», ТОВ ВКФ «Онікс», більшість яких, до речі, виступили і в ролі спонсорів конкурсу.

На розгляд журі були винесені проекти на тему «Логістика Євробачення – 2017», та «Найкраща презентація професії логіста». Також студенти змагалися в розв’язанні кейсів логістичного спрямування, які надали представники бізнесу. Всього було чотири практичних кейса. Два он-лайн кейси, запропоновані компанією «5ПІЕЛЬ», конкурсанти вирішували засобами системи модульного дистанційного навчання.

Нагороди переможцям – дипломи, брендові подарунки, запрошення на стажування, до участі у проектах, а також на бізнес-сніданки до кінця 2017-го року – вручали керівники Асоціації «Український логістичний альянс» Марія Григорак та Юрій Гнатовський, керівники і представники компаній – організаторів і спонсорів конкурсу.

Команда нашого Університету під керівництвом Олени Кічкіної та студентів інституту транспорту та логістики спеціальностей «Транспортні системи» та «Транспортні технології (автомобільний транспорт)» у складі: Олександр Мірненко, Вікторія Прийменко, Катерина Гаркавенко та Ірина Рудь, – отримала спеціальний приз журі «За креативність та іноваційність командної роботи» та грошову винагороду. Хочеться також відзначити студентку Ганну Єгорову, яка брала участь у підготовці до конкурсу і розробці проекту, але не змогла поїхати до Києва на фінал.

У конкурсі на кращий слоган для наступного Всеукраїнського конкурсу для студентів-майбутніх фахівців у сфері логістики у 2018 році гасло нашої команди «Логістика у всьому» посіло перше місце, за що команді вручили солодкий приз.

Крім того, наша команда отримала сертифікат – запрошення на бізнес-ланч від Віталія Костюшка, операційного директора групи компаній Delivery, який сказав: «Для нас дуже важливо бачити перспективну молодь, яка хоче працювати. Тому ми запрошуємо керівників вищих навчальних закладів незалежно від місця їхнього розташування до перемовин, на яких ми з’ясуємо можливості співробітництва, зокрема: де, скільки і до якої практичної роботи ми зможемо залучити їхніх студентів».

Під час бізнес-ланчу обговорюватимуться проблеми логістики, шляхи їх вирішення. Студенти зможуть запропонувати свої ідеї, а також подати резюме для отримання роботи.

За наслідками конкурсу Асоціація «Український логістичний альянс» запланувала створення інформаційної платформи для спілкування між студентською аудиторією та бізнесом у перемовинах з питань стажування і працевлаштування.