Луганська команда «Ніка-Далівський університет» стала призером у міжнародному софтбольному турнірі

Жіноча софтбольна команда «Ніка-Далівський університет» Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля в VI Міжнародному турнірі по софтболу – Кубок В.В.Шигалевського зайняла друге місце.

Цей турнір на міжнародному рівні проводитися вже в п`яте. Ініціаторами у 2004 році стала команда «Ніка-Далівський університет» на згадку про творця команди заслуженого тренера України Володимира Валентиновича Шигалевського. Він багато років очолював кафедру фізичного виховання Ворошиловградського машинобудівного інституту. У 1989 році заснував жіночу софтбольну команду «Ніка», гравцями якої сталі студентки інституту. Команда фактично стала першою ластівкою зародження софтболу на Україні. Після смерті легендарного тренера у 2004 році, тільки через рік учасниці команди знайшли в собі сили вийти на поле. З того часу команду очолюють Артур Царенко та Василь Кисиль. Зараз команда «Ніка-Далівський університет» шістнадцятикратний переможець Чемпіонату України та десятиразовий володар Кубку України.

Команду «Ніка-Далівський університет» багато в чому можна назвати династичною. Зараз в основний склад входять студентки університету, мами деяких з них в студентські роки грали в цій же команді. На відкриття Турніру завжди збираються гравці команди різних років, члени сім`ї Володимира Валентиновича.

Цього року на змагання з`їхалися сім команд з України та Росії: «Калита» та «Калита 2» (м. Одінцово, Московська область) «Карусель» та «Карусель 2» (м. Тучково, Московська обл.), «Дончанка» (м. Донецьк). Луганськ представила команда «Ніка-Далівський університет» та молодший склад команди «ЮНИКА». У суддівську колегію турніру ввійшли державний тренер України з софтболу та бейсболу Віталій Лізагубенко, суддя міжнародної категорії Микола Пономарев, суддя міжнародної категорії головний суддя змагань Станіслав Профатілов.

Вперше за історію турніру змагання проходили на двох полях. У боротьбі за друге місце на полі зустрілися команда «Ніка-Далівський університет» та «Калита». Луганська команда виявилася сильнішою та в підсумку вийшла у фінал, де зіграла з командою «Карусель», яка є багатократним чемпіоном Росії з софтболу. Луганчанки в три очки поступилися перемогою гостям, зігравши з рахунком 5:2.

Далі команда «Ніка-Далівський університет» відправиться на Чемпіонат України з софтболу.