Луганська команда з пауерліфтингу перемогла на Чемпіонаті України

Команда Луганської області з пауерліфтингу, що складалася з восьми спортсменів, зайняла перше місце на Чемпіонаті України 2011 року серед жінок і чоловіків. Переможні 51 очко у визначальному заліку по шістьом кращим результатам луганчанам принесли чотири студенти і викладач Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля. А серед спортивних клубів команда ВНЗ, до складу якої увійшли Дмитро Семененко і Денис Дегтяр, стала другою.

Змагання проходили в Полтаві і зібрали близько 200 учасників, які представляли майже всі області України. Цього року Чемпіонат України проходив за новою кваліфікаційною таблицею й іншими умовами виконання нормативів. Тому, з-за внесених змін до класифікації з пауерліфтингу, спортсменами встановлювалися нові рекорди.

Студент факультету систем рейкових комунікацій СНУ ім. В. Даля Дмитро Семененко виступав у ваговій категорії до 105 кілограмів і встановив цілих три рекорди України серед юніорів: у присіданні – 395 кг, в тязі – 330 кг і в сумі триборства – 965 кг. Причому в присіданні був показаний результат, що перевищує на п’ять кілограм юніорський рекорд світу. Дмитро є багаторазовим переможцем і призером юніорських чемпіонатів не тільки Україні, але й світу. Наприклад, в червні 2010 року він виграв на XXVI Чемпіонаті Європи з пауерліфтингу серед юніорів, а в 2009 році він став найсильнішим юнаків, посівши перше місце на Чемпіонаті світу.

Далівець з факультету прикладної механіки і матеріалознавства Денис Дегтяр у ваговій категорії до 120 кг став третім, завоювавши 8 очок з 12 можливих із сумою триборства 917,5 кг. У минулому році Денис став чемпіоном України серед студентів і другим призером Кубка України у ваговій категорії до 100 кг.

Студент Сєвєродонецького Технологічного інституту СНУ ім. В. Даля Сергій Пархоменко встановив юніорський рекорд України у жимі лежачи – 265 кг. У 2010 році Сергій вперше виступив у міжнародних змаганнях, де, незважаючи на хвилювання і високий рівень змагань, став бронзовим призером у ваговій категорії до 100 кг.

Викладач фізвиховання Інституту хімічних технологій СНУ ім. В. Даля Олександр Дубовий у ваговій категорії до 120 кг зайняв друге місце у присіданні зі штангою, піднявши 380 кг, третє – у жимі лежачи, піднявши 237,5 кг. А студент цієї ж філії університету в Рубіжному Микола Бараннік у ваговій категорії до 74 кг виконав юніорський рекорд України в тязі – 272,5 кг.

Окрім перемоги, Чемпіонат України з пауерліфтингу ознаменувався ще однією знаменною подією: викладачу кафедри фізичного виховання Сергію Галію Міністерством України у справах сім’ї, молоді та спорту присвоєно звання «Заслужений тренер України з пауерліфтингу». Сергій Миколайович вважає, що розквіт його тренерської діяльності пов’язаний з вступом до університету сильної та спортивної молоді.

«Саме з приходом у 2006 році Діми Семененко, ми почали виступати не тільки на рівні області, а й більш високому – на чемпіонатах України та світу, – розповів доцент кафедри фізичного виховання СНУ ім. У Даля, кандидат біологічних наук Сергій Галій. – Тоді й розпочався великий спорт. Приємно, коли до нас приходять талановиті у спортивному плані студенти, щоб ми могли зробити з них майбутніх чемпіонів».

Підготувала: Наталія Вергуненко