Луганські танцюристи отримали можливість виступити на Чемпіонаті Світу з хіп-хопу

Студентська команда з фанк-аеробіки Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля посіла призове третє місце в Ukrainian Hip Hop Dance Championship 2011 категорії Adult (дорослі). Ця перемога дозволить далівцям взяти участь як представникам України в ювілейному 10-му World Hip Hop Dance Championship, що відбудеться в кінці липня в Лас-Вегасі.

У національному чемпіонаті з хіп-хопу в танцювальних номерах змагалися близько 50 команд з різних областей. Судили чемпіонат у Києві та одночасно проводили майстер-класи справжні легенди хіп-хопу. Відкрив серію майстер-класів David Moore, після нього «завів» зал Tony Gо Gо, а також своє бачення хіп-хоп хореографії показали Luther Brown і Popin Pete, закінчив майстер-класи Iron Monkey. Спеціально для національного відбіркового туру в Україні приїхав і головний суддя чемпіонату Ian Levia – засновник світових змагань з хіп-хопу, директор із суддівства World Hip Hop Dance Championship.

«Це змагання, та ще й до того ж і майстер-класи з метрами хіп-хопу здійснили великий прорив у танцювальному напрямку, який просуває як танцюриста індивідуально, так і команду в цілому», – сказала майстер спорту зі спортивної фанк-аеробіки, викладач кафедри фізичного виховання, тренер команди СНУ ім. В. Даля Дар’я Литвинова.

На змаганнях виступав основний склад студентської команди з фанк-аеробіки Далівського університету: Дар’я Литвинова, Тетяна Воробйова, Галина Зубкова, Олександра Павлова, Роман Михайлюк, Дмитро Стадник та Дмитро Глушко. Незвичайна назва команди, яку придумали собі луганчани – «hi тобi грець, crews!» – Вразило суддів, глядачів, учасників і викликало у них позитивні емоції. Для виступу далівці підготували спеціальну ускладнену танцювальну композицію, що містить велику кількість трюків і складних хореографічних елементів. У результаті вийшов танець, що складається з декількох танцювальних стилів: поппінг, брейк, вакінг, рага джем, хіп-хоп.

Нагадаємо, що цього року вперше найбільше світове Hip Hop Dance змагання, яке збере представників 45 країн, стане доступним українським учасникам. Угода про створення офіційного представництва Hip Hop International (HHI) в Україні – HIP HOP UKRAINE, проведення національного чемпіонату HHI та участі України в World Hip Hop Dance Championship було підписано 7 серпня 2010 у Лос-Анжелесі. 26 – 31 липня 2011 року в ювілейному 10-му чемпіонаті світу представляти Україні будуть переможці і призери національного Ukrainian Hip Hop Dance Chamionship 2011.

Підготувала: Наталія Вергуненко